Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Otwarty przez: ABu
2009-01-30, 01:42
Krucjata dobra czy z³a?
Autor Wiadomo¶æ
Anio³ymous 

Wiek: 33
Do³±czy³: 28 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-30, 15:34   

Twierdzisz ¿e biblia która w orginale jest natchniona przez Boga jest b³êdnie napisana? Kpina :)... a je¶li chodzi o s³owa w oryginale i ich przek³±dy to przeczytaj powyzej mojego posta z uwag±
_________________
£k 20:46-47
46. Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie, którzy z upodobaniem chodz± w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)
 
     
szatan

Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-30, 15:41   

Rêce mi opad³y... Po co wgl wdajesz siê w dyskusje skro nie wierzysz w prawdziwo¶æ Biblii?

Skro posiadasz swoje ksi±¿ki... Po co chodzisz do ko¶cio³a? Na podstawie czego zosta³y napisane?
_________________
Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego...
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-30, 15:44, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-12-30, 15:44   

Jezus wyra¼nie powiedzia³ : Którym odpu¶cicie grzechy, s± im odpuszczone, a którym zatrzymacie, s± im zatrzymane." Jest to wyra¼ny nakaz do odpuszczania grzechów. Dzi¶ kontynuuj± to kap³ani. To jedno zdanie jest wystarczaj±ce; nie mo¿na go pomijaæ tak jak to uczyni³e¶. Poza tym nie rozumiem tak wielkiego sprzeciwu wzglêdem tego sakramentowi. Wnosi tylko pozytywne zmiany.
W przeciwieñstwie do spowiedzi w samotno¶ci. Cz³owiek w swej u³omno¶ci, czêsto sam siebie stara siê na si³ê t³umaczyæ i usprawiedliwiaæ. Nieraz potrzebne jest ¶wie¿e spojrzenie osoby z zewn±trz.
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-30, 15:50   

Jakim prawem to kontynuuj±? Powo³uj±c siê wersetem który mówi tylko i wy³±cznie o 12 Aposto³ach i Jezusie? Czy ksi±dz jest aposto³em?!

Dlaczego wgl Krzysztof przesta³ siê wypowiadaæ... Czy¿by zabrak³o mu argumentów? A mo¿e nie chce siê ju¿ o¶mieszaæ podaj±c wersety wyrwane z kontekstu.
 
     
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-12-30, 16:41   

A jakim prawem, my w dzisiejszych czasach, mamy byæ pozbawieni tej ³aski?!
I jeszcze raz zadam to pytanie: Sk±d tak wielki sprzeciw wzglêdem spowiedzi?

Ponadto, Biblia jest ponadczasowa. I wszelkie nakazy skierowane w tamtej epoce do Aposto³ów, s± te¿ kierowane do dzisiejszych ludzi. Biblia to nie jest ksi±¿ka przygodowo-historyczna, któr± powinni¶my odnosiæ do tamtych czasów. Musimy pamiêtaæ o uniwersalizmie i ponadczasowo¶ci Biblii.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-12-30, 17:05   

No có¿, m³odzi ludzie, chyba sami zapêdzili¶cie siê w „kozi róg”.
Wiem, ¿e czytania ze zrozumieniem trzeba siê nauczyæ. Ale ¿eby nie rozumieæ prostych s³ów ? Mo¿ecie mi wskazaæ, gdzie napisa³em, ¿e nie wierzê w prawdziwo¶æ Pisma ¦wiêtego. Gdzie twierdzê, ¿e zosta³o b³êdnie napisane. Ja stawiam wam pytania, a wy zamiast odpowiedzieæ na nie, napastliwie atakujecie.
U¿ywacie argumentu si³y, zamiast si³y argumentów.
Chcia³em wam udowodniæ, ¿e nie zawsze stawiamy na pierwszym miejscu s³owo pisane, tylko najwa¿niejsza jest wiara. Wiara w to co siê my¶li, mówi, czuje dusz±, s³ucha …
W jednym z wcze¶niejszych moich postów piszê wyra¼nie : „…Nad tym siê nie dyskutuje, w to siê wierzy. Tego nie mo¿e ogarn±æ ludzki umys³. …” i w innym miejscu : „…My Katolicy, a tak¿e niektórzy inni chrze¶cijanie , mamy zawsze jedn± przewagê, wierzymy. I wypowiadamy Prawdy Wiary w naszym Credo - Wyznaniu wiary - Sk³adzie Apostolskim. Nasza wiara jest oparta na przyjmowaniu do serca zapisanych prawd w Pi¶mie ¦wiêtym, a nie na roztrz±saniu i interpretacji zapisów. My nie musimy badaæ, od tego s± teolodzy, którzy zajmuj± siê poszczególnymi dyscyplinami teologii katolickiej. …”.


Brakuje wam panowie pokory. Sami stawiacie, waszym zdaniem niewygodne, pytania i nawet nie oczekujecie odpowiedzi, bo ju¿ jeste¶cie przygotowani. Zarzuciæ adwersarza cytatami, wersetami, waszymi wypocinami i niech siê on martwi nad udzielaniem odpowiedzi. Nawet jak jej udzieli, ale nie jest ona po waszej my¶li, to dalej na niego z impetem. Nie wa¿ne, czy to ksi±dz, wasz rówie¶nik, czy kto¶, kto móg³by byæ waszym dziadkiem.

Mam nadziejê, ¿e szybko wam siê oczy otworz± i spotka was co¶, czego w racjonalny sposób nie bêdziecie mogli wyt³umaczyæ, ani nie znajdziecie wyt³umaczenia tego w ksi±¿kach.
Jeden ju¿ taki w historii by³. ¦wiêty Tomasz. Powiedzia³ mu Jezus: Uwierzy³e¶, bo Mnie ujrza³e¶; b³ogos³awieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (Ewangelia J 20, 19-31).
_________________

 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-30, 21:01   

Teraz bêdziesz odnosi³ siê do m³odego wieku? Co z tego, ¿e móg³by¶ byæ moim dziadkiem... Nie chce dziadka, który zas³ania siê swoimi ksi±¿kami, wiar± i dogmatem "w to trzeba uwierzyæ" dlatego proszê mnie nie obra¿aæ. A co do dziadka ksiêdza :) Zgadzam siê... Pomimo jego celibatu.

Owszem... pytanie o autentyczno¶æ Biblii jest swoistym 'kozim rogiem' - nie znam na nie odpowiedzi. Ale je¶li Ty j± znasz, chêtnie Cie wys³ucham, a wiêc co mówi± na ten temat "Je¿eli chodzi o ewentualne inwestycje w rozumienie Biblii, to wystarczaj± mi ksi±¿ki, które ju¿ posiadam od kilku, kilkunastu i kilkudziesiêciu lat (niektóre unikatowe) oraz program Theophilos."

Dosta³e¶ tak wiele argumentów, jednak je¶li nie rozumiesz proszê bardzo to tylko i wy³±cznie Twoja wiara. Niektórzy potrzebuj± "Ojca" który prowadzi ich przez krête ¶cie¿ki wiary pomimo ¿e tak wiele wersetów obala wszystkie ich dogmaty. Ale jak siê ju¿ dowiedzia³em s± to rzeczy w które trzeba uwierzyæ. Je¶li siê pl±cze i gmatwam proszê o przyk³ady s³ów, które s± sprzeczne ze sob±.

Dlaczego uczepi³em siê spowiedzi? Bo jest to sprzeczne z Bibli±... Tak jak przykazania, celibat, post, trójca ¶wiêta...

Peace, not war (czyli ¿egnaj - w znaczenie tego s³owa trzeba uwierzyæ! - dopisz do unikatowej ksiêgi i pamiêtaj, ¿e to pismo ¶wiête powiniene¶ badaæ).

Cytat:
Nasza wiara jest oparta na przyjmowaniu do serca zapisanych prawd w Pi¶mie ¦wiêtym, a nie na roztrz±saniu i interpretacji zapisów.

Nawet nie wiesz sk±d zaczerpniête s± prawdy, które przyjmujesz do serca. S± one wyrwane z kontekstu jednak to dla Ciebie wielki dowód... Ach, a¿ szkoda s³ów. :-(
 
     
szatan

Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-30, 21:02   

Sorry - nie zalogowa³em siê. Czekam na przyk³ady Drogi Stefanie.

A je¶li chodzi o moje przygotowanie odpowiedzi... :mrgreen: Owszem, odrobi³em zadanie domowe i przeczyta³em Biblie - i to by by³o na tyle z "przygotowywania".
_________________
Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego...
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-12-30, 22:15   

„szatanie”
Czy¿ ju¿ wcze¶niej nie zwraca³em uwagi na uwa¿ne czytanie tego, co piszê. Chyba, ¿e ty i
„Anio³ymous” to jedna i ta sama osoba. Bo do niego kierowa³em s³owa o inwestycji, gdy¿ mnie zaproponowa³ kupno : „Proponuje zainwestowaæ w Konkordancje i s³ownik wyrazów greckich Nowego i Starego testamentu. Tam ma Pan ca³± Biblie z ponumerowanymi s³owami i odniesieniem do s³ownika. Dla chc±cego nic trudnego a koszt zamyka siê w 150 z³.”
Wska¿ mi s³owa, którymi ciê obrazi³em.
Zreszt± zauwa¿am, ¿e coraz ¶mieszniejszych zaczynasz u¿ywaæ argumentów. Je¿eli przykazania tak¿e s± dla ciebie sprzeczne z Bibli±, to jak± ty Bibliê czytasz ?

J jeszcze odpowied¼ o spowiedzi ¶wiêtej i odpuszczaniu grzechów.

Ten werset "Którym odpu¶cicie grzechy, s± im odpuszczone, a którym zatrzymacie, s± im zatrzymane." (Jana 20:23) zosta³ wyrwany z kontekstu.
Otó¿, po pierwsze, zacytowane powy¿ej s³owa Pan Jezus wypowiedzia³ po swoim zmartwychwstaniu nie tylko do swoich Aposto³ów, ale równie¿ do licznych uczniów, którzy przebywali wówczas wraz z Aposto³ami w pomieszczeniu - na podstawie £ukasza 24:35 wiemy, ¿e by³o tam przynajmniej dwóch uczniów nie zaliczanych do grona Aposto³ów: Kleofas (Kleopas) i jego towarzysz na drodze do Emaus. Wskazuje na to tak¿e pe³en fragment z Ewangelii wg Jana, z której to pochodzi interesuj±cy nas werset:
"Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi by³y zamkniête z obawy przed ¯ydami, przyszed³ Jezus, stan±³ po¶rodku i rzek³ do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokaza³ im rêce i bok. Uradowali siê zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzek³ do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie pos³a³, tak i Ja was posy³am. Po tych s³owach tchn±³ na nich i powiedzia³ im: We¼mijcie Ducha ¦wiêtego! Którym odpu¶cicie grzechy, s± im odpuszczone, a którym zatrzymacie, s± im zatrzymane." (Jana 20:19-23).
Widaæ wiêc dok³adnie, i¿ s³owa te wypowiedziano nie tylko do samych Aposto³ów.
Na czym wiêc polega w³adza 'odpuszczania i zatrzymywania grzechów' dana chrze¶cijanom? Aby to zrozumieæ, wystarczy skierowaæ siê do bardzo podobnego fragmentu z Ewangelii wg Mateusza:
"Gdy brat twój zgrzeszy , id¼ i upomnij go w cztery oczy. Je¶li ciê us³ucha, pozyskasz swego brata. Je¶li za¶ nie us³ucha, we¼ z sob± jeszcze jednego albo dwóch, ¿eby na s³owie dwóch albo trzech ¶wiadków opar³a siê ca³a sprawa. Je¶li i tych nie us³ucha, donie¶ Ko¶cio³owi! A je¶li nawet Ko¶cio³a nie us³ucha, niech ci bêdzie jak poganin i celnik! Zaprawdê, powiadam wam: Wszystko, co zwi±¿ecie na ziemi, bêdzie zwi±zane w niebie, a co rozwi±¿ecie na ziemi, bêdzie rozwi±zane w niebie. Dalej, zaprawdê, powiadam wam: Je¶li dwaj z was na ziemi zgodnie o co¶ prosiæ bêd±, to wszystkiego u¿yczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie s± dwaj albo trzej zebrani w imiê moje, tam jestem po¶ród nich." (Mateusza 18:15-20).

Uczniowie, to nie tylko aposto³owie. Je¿eli przyjmujemy, ¿e nastêpcami aposto³ów s± biskupi, to nastêpcami pozosta³ych uczniów, wymienianych wy¿ej, s± kap³ani. Jest to proste i nie ma potrzeby doszukiwaæ siê czegokolwiek, ale uwa¿nie czytaæ ca³e Pismo ¦wiête, a nie tylko wybrane fragmenty.
_________________

 
     
szatan

Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-31, 09:10   

Cytat:
Uczniowie, to nie tylko aposto³owie. Je¿eli przyjmujemy, ¿e nastêpcami aposto³ów s± biskupi...

Zreszt± zauwa¿am, ¿e coraz ¶mieszniejszych zaczynasz u¿ywaæ argumentów. Je¿eli przykazania tak¿e s± dla ciebie sprzeczne z Bibli±, to jak± ty Bibliê czytasz ? (przykazania bêd± troszkê ni¿ej... zapraszam do uwa¿nego ponownego przeczytania)


Je¶li przyjmujesz, to przyjmuj dalej. Ja pozwolê sobie jeszcze przypomnieæ kilka wersetów, które by³y ju¿ wcze¶niej podane i chyba przez nie zostali¶my okrzykniêci osobami pl±cz±cymi siê razem z Anio³ymous. S± one jasne i wyra¼ne, chyba nie wiesz czym jest werset wyrwany z kontekstu. A je¶li chcesz zobaczyæ - zapraszam do obejrzenia odp Ks. Krzysztofa na temat Celibatu.

Mt 23:9
9. Nikogo te¿ na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (sprzeczne z nauk± ko¶cio³a...)

1 Tymoteusza 3
2 Biskup wiêc powinien byæ nienaganny, m±¿ jednej ¿ony, trze¼wy, rozs±dny, przyzwoity, go¶cinny, sposobny do nauczania,
3 nie przebieraj±cy miary w piciu wina, niesk³onny do bicia, ale opanowany, niek³ótliwy, niechciwy na grosz,
4 dobrze rz±dz±cy w³asnym domem, trzymaj±cy dzieci w uleg³o¶ci, z ca³± godno¶ci±.
5 Je¶li kto¶ bowiem nie umie stan±æ na czele w³asnego domu, jak¿e¿ bêdzie siê troszczy³ o Ko¶ció³ Bo¿y? (sprzeczne z nauk± ko¶cio³a...)

Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego... (sprzeczne z nauk± ko¶cio³a...)

1 Tymoteusza 4:1-3
1 Duch za¶ otwarcie mówi1, ¿e w czasach ostatnich niektórzy odpadn± od wiary, sk³aniaj±c siê ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. 2 [Stanie siê to] przez takich, którzy ob³udnie k³ami±, maj± w³asne sumienie napiêtnowane2. 3 Zabraniaj± oni wchodziæ w zwi±zki ma³¿eñskie, [nakazuj±] powstrzymywaæ siê od pokarmów, które Bóg stworzy³, aby je przyjmowali z dziêkczynieniem wierz±cy i ci, którzy poznali prawdê. (proroctwo)

£k 20:46-47
46. Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie, którzy z upodobaniem chodz± w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. (proroctwo)

Ksiêga wyj¶cia 20:3 - "Nie czyñ sobie obrazu rytego ani ¿adnego podobieñstwa rzeczy tych, które s± na niebie wzgórê, i które na ziemi nisko. i które s± w wodach pod ziemi±." (sprzeczne z nauk± ko¶cio³a... np Figura ukrzy¿owanego Jezus przed któr± klêkasz i ca³ujesz ziemie - z\czy to nie jest czynienie sobie podobieñstwa rzeczy tych które s± na górze?)

Jn 20:19-23
19. Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi by³y zamkniête z obawy przed ¯ydami, przyszed³ Jezus, stan±³ po¶rodku i rzek³ do nich: Pokój wam!
20. A to powiedziawszy, pokaza³ im rêce i bok. Uradowali siê zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
21. A Jezus znowu rzek³ do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie pos³a³, tak i Ja was posy³am.
22. Po tych s³owach tchn±³ na nich i powiedzia³ im: We¼mijcie Ducha ¦wiêtego!
23. Którym odpu¶cicie grzechy, s± im odpuszczone, a którym zatrzymacie, s± im zatrzymane.
(BT) (sprzeczne z nauk± ko¶cio³a...)

A co szatan w raju powiedzia³? co by³o tym ob³udnym k³amstwem...? powiedzia³ ¿adnym sposobem ¶mierci± nie pomrzecie!... a co g³osi wiara katolicka? ¶mierci± nie umierasz tylko idziesz do nieba, piek³a albo czy¶æca ... czy to nie absurd? :)...

Mateusza 6:7
"Na modlitwie nie b±d¿cie gadatliwi bezmy¶lnie co¶ powtarzaj±c jak poganie.Oni my¶l± ,¿e przez wzgl±d na swe wielomówstwo bêd± wys³uchani". (sprzeczne z nauk± ko¶cio³a... np ró¿aniec)

Mateusza 6:8
"Wy zatem módlcie siê :Ojcze nasz ,który jeste¶ w niebie /.../przebacz nam nasze winy". (sprzeczne z nauk± ko¶cio³a... np "Zdrowa¶ Mario")


Te¿ korzystam z Tysi±clatki oraz czekam na wskazanie momentów w których siê pl±cze.
_________________
Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego...
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2008-12-31, 12:15   

Czujê siê wywo³any do odpowiedzi, choæ zastanawia mnie to dlaczego? Wpierw wierz±cych wyzywa siê od ciemnej masy kierowanej czarn± sutann±, pyta siê jakim prawem pe³niê pos³ugê kap³añsk±, dlaczego kto¶ s³ucha wyk³adni nauki Ko¶cio³a przedstawianej z ambon, a potem wzywa siê te czarne sutanny do dyskusji, zarzuca siê im wichrzycielstwo i podstêp, dorabianie siê kasy, i oczernia siê kler ¿e nie p³aci podatku - Bzdur!

Podejmujê dyskusjê i co czytam?, czytam ¿e moje wypowiedzi s± wyrwane z kontekstu, choæ to co napisa³em opiera siê na wyk³adni siêgaj±cej kilkaset lat, a zarzuca mi to tan który sam siebie nazywa wichrzycielem(szatanem) i sam dla siebie jest alf± i omeg± bo tylko siebie uznaje za autorytet, i sam podaje cytaty wyrwane z kontekstu (def kontekstu!).
Dyskusja ma to do siebie ¿e prowadzi do porozumienia - do przekonania, je¶li dyskutowaæ chce kto¶ kto odmawia innym prawa wypowiadania siê, odmawia im kompetencji wykszta³cenia to takowa dyskusja po prostu nie ma racji bytu. St±d nie zajmujê siê ju¿ tym tematem i nie dlatego ¿e brak mi argumentów, ale dlatego ¿e to co siê dzieje w tym temacie forum donik±d nie prowadzi.
A oto kilka moich cytatów:
Pierwszy najwa¿niejszy w tym temacie, którego zdaje siê moi adwersarze nie zauwa¿yli 2 P 1, 20-21,
kolejny Mt 16,18-19
i dalej : £k 10,1-12,
2 Kor 5,18-21 ¶w. Pawe³ nie by³ aposto³em a pisze takie rzeczy, sk±d ma tê w³adzê, czy¿by mu przekazali j± aposto³owie?

A mo¿e tekst który jest tu przytaczany przez adwersarzy kierowany jest do nich samych: bo przecie¿ jest tam mowa o tych którzy odpadn± od wiary (odpadn± od tego co jest a Ko¶ció³ jest od czasów Chrystusa, i od pocz±tku tak naucza a¿ tu nagle odpada czê¶æ osób inaczej interpretuj±c to co od pocz±tku jest podawane do wiary. ci odpadaj±cy od wiary sk³aniaæ siê bêd± ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów (patrz nick). Stanie siê to przez tych którzy ob³udnie k³ami± i maja w³asne sumienie napiêtnowane (a ja mam czyste sumienie i ja nie odmawiam prawa pokuty i pojednania - spowied¼, ci których sumienie gryzie pragn± je zag³uszyæ np o¶mieszaj±c sakrament pokuty -BEZPODSTAWNIE).

Czytamy dalej?
Zabraniaj± oni wchodziæ w zwi±zki ma³¿eñskie, [nakazuj±] powstrzymywaæ siê od pokarmów, które Bóg stworzy³, aby je przyjmowali z dziêkczynieniem wierz±cy i ci, którzy poznali prawdê. (nikomu nie zabraniam wchodziæ w zwi±zek ma³¿eñski, sam wybra³em drogê niewstêpowania w taki zwi±zek z racji dla królestwa niebieskiego - Mt 19,12; powstrzymywanie siê od pokarmów kierowane jest do ca³kowitego zakazu spo¿ywania jakich¶ pokarmów np wieprzowiny traktowanych jako nieczystych (t³umaczy to kolejny 4 i 5 werset), a nie do postu bo sam Jezus po¶ci i powiada ¿e z³ego ducha wypêdziæ mo¿na tylko modlitw± i postem.

A kolejne wersety?
Tego nakazuj i tego nauczaj, - kto ma nauczaæ? Kto ma przyk³adaæ siê do czytania, zachêcania i nauki? (13) czy zachêcaæ nie znaczy wskazywaæ w³a¶ciwej drogi, czy nauczaæ nie nale¿y tych którzy nie rozumiej± - przecie¿ nie ma tu mowy aby¶ sam czyta³ i sam siê naucza³. Ale jest napisane: Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który zosta³ ci dany za spraw± proroctwa i przez w³o¿enie r±k kolegium prezbiterów i dodaje Uwa¿aj na siebie i na naukê, trwaj w nich! To bowiem czyni±c i siebie samego zbawisz, i tych, którzy ciê s³uchaj±. Nie którzy czytaj± ale którzy s³uchaj± tych z charyzmatami otrzymanymi przez w³o¿enie r±k - przekazanie w³adzy interpretacji.

Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze przypominam 2 P 1, 20-21!
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-12-31, 13:07   

„szatan”
¬le odrabiasz lekcje. Czytaj uwa¿nie i wiedz, i¿ moje IQ jest na tyle wysokie, ¿e chyba wiem, czym jest werset wyrwany z kontekstu.
Ciekaw jestem, kto w takim razie wczoraj, o godz. 15.04 du¿ym czerwonym drukiem napisa³ : „Oraz Jan 20:23 Którym odpu¶cicie grzechy, s± im odpuszczone, a którym zatrzymacie, s± im zatrzymane.”

Na dodatek manipulujesz wypowiedziami. Je¿eli w ramce oznaczonej „cytat” s± poza moimi s³owami tak¿e inne, dopisane przez ciebie ((przykazania bêd± troszkê ni¿ej... zapraszam do uwa¿nego ponownego przeczytania), to jest to niegrzeczne, delikatnie sprawê ujmuj±c.

A ju¿ ¿adnej logiki nie znajdujê w twoich uwagach dotycz±cych sprzeczno¶ci z nauk± Ko¶cio³a. Twojego czy naszego ?
Np. Obrazy i figury przedstawiaj±ce Pana Jezusa, Naj¶wiêtsz± Mariê Pannê i ¦wiêtych s± tworzone po to, aby pomóc przy modlitwie. My nie modlimy siê do obrazu czy figury, tylko do Osób ¦wiêtych. Ikona (obraz, figura) bowiem odsy³a do osoby, któr± przedstawia i uobecnia. Ikony i obrazy wspomagaj± nasz± wiarê, wspomagaj± nasz± wyobra¼niê, pomagaj± nam trwaæ w modlitewnym skupieniu. Spe³niaj± wiêc tylko funkcjê pomocnicz±.
Pan Jezus nie po to przyszed³ do nas, ¿eby przywróciæ Staremu Testamentowi jego pierwotn± czysto¶æ, ale ¿eby go wype³niæ.

Co¶ mi siê wydaje, ¿e ju¿ bardziej trafnie, ni¿ ks. Krzysztof, nikt nie ujmie twojego zachowania (m.in. o wichrzycielstwie).
_________________

 
     
Anio³ymous 

Wiek: 33
Do³±czy³: 28 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-31, 13:30   

Nie mam obecnie czasu i mo¿liwo¶ci wypowiedzenia siê w temacie ale chêtnie to zrobiê wieczorem albo jutro :)... faktycznie, "szatan" trochê zamiesza³ parê spraw... pozwolê sobie je sprostowaæ... i proszê ksiêdza dyskusja z mojej strony nie jest ¿adnym atakiem :)... wiêc proszê o aktywno¶æ w temacie.

i chce powiedzieæ ¿e nie ma co tu na siebie "naje¿d¿aæ", je¶li bêdzie to dyskusja poparta Bibli± to mo¿e byæ ca³kiem mi³o.

a co do przykazañ:
""
Przykazania wed³ug katolików brzmi±:
1. Nie bêdziesz mia³ bogów cudzych przede mn±.
2. Nie bêdziesz bra³ imienia Pana Boga twego nadaremno.
3. Pamiêtaj, aby¶ dzieñ ¶wiêty ¶wiêci³.
4. Czcij ojca swego i matkê swoj±.
5. Nie zabijaj.
6. Nie cudzo³ó¿.
7. Nie kradnij.
8. Nie mów fa³szywego ¶wiadectwa przeciw bli¼niemu swemu.
9. Nie po¿±daj ¿ony bli¼niego swego.
10. Ani ¿adnej rzeczy, która jego jest.

Wiêc kieruje pytanie do was wszystkich... ostatnie przykazanie... czy ono pasuje wam do pozosta³ych? Otó¿ nie mo¿e pasowaæ bo nie posiada zakazu ani nakazu... otó¿ zajrzyjmy do Biblii :) nie bêdê tu pisa³ wszystkich wersetów bo jest ich za du¿o, kto chce niech otworzy ksiêgê Wyj¶cia 20:2-1.

ostatnie przykazanie wed³ug Biblii brzmi:
Wj 20:17
Nie bêdziesz po¿±da³ domu bli¼niego twego. Nie bêdziesz po¿±da³ ¿ony bli¼niego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wo³u, ani jego os³a, ani ¿adnej rzeczy, która nale¿y do bli¼niego twego.
(BT)


Wiêc nasuwa siê pytanie dlaczego w oficjalnym dekalogu ko¶cielnym zosta³o podzielona na dwa... Otó¿ mamy odpowiedz tutaj:

Wj 20:4-5
4. Nie bêdziesz czyni³ ¿adnej rze¼by ani ¿adnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemi±!
5. Nie bêdziesz oddawa³ im pok³onu i nie bêdziesz im s³u¿y³, poniewa¿ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze wystêpek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia wzglêdem tych, którzy Mnie nienawidz±.
(BT)

To przykazanie zosta³o pominiête przez wielkich teologów ko¶cielnych :)... a wiecie dlaczego? poniewa¿ pokazuje to co od wieków robi± wierni i ich ojcowie ksiê¿a, czyli modl± siê do nic nie znacz±cych rze¼b i pos±gów... które s± nic nie znacz±cym skrawkiem materia³u :)... No i je¶li Dekalog "Ko¶cielny" jest prawdziwy to jak stosowaæ siê do ostatniego przykazania?""
_________________
£k 20:46-47
46. Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie, którzy z upodobaniem chodz± w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)
Ostatnio zmieniony przez Anio³ymous 2008-12-31, 13:40, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2008-12-31, 13:54   

A i jeszcze jedno do wszystkich odwiedzaj±cych ten temat forum: zapraszam chocia¿by do dowiedzenia wikipiedii http://pl.wikipedia.org/w...iadkowie_Jehowy

Czytaj±c opis wierzenia ¶wiadków jehowy zauwa¿ymy tam:
* Biblia podstaw± wierzeñ odrzucaj± tradycjê - patrz wypowied¼ szatan Wys³any: 2008-12-26, 21:06 (A sk±d wiesz, ¿e bêd±c katolikiem wierzysz w³a¶ciwie? Dlaczego pozwalasz, ¿eby ko¶ció³ interpretowa³ Biblie za Ciebie)
* ¶wiadkowie Jehowy przyjmuj± kanon protestancki - patrz: szatan Wys³any: 2008-12-27, 15:08 (A¿ do reformacji, któr± przeprowadzi³ Marcin Luter. Sporo musia³o byæ z tego kasy)
* biblia ¶wiadków jehowy nazewnictwo np ksiêga moj¿eszowa - patrz: szatan Wys³any: 2008-12-27, 11:14 (Zajrzyj do Biblii je¶li nie wierzysz... 2 moj¿eszowa 2-17)
* ¶wiadkowie nie uznaj± Trójcy ¶w. - patrz szatan Wys³any: 2008-12-27, 19:29 (Bóg uto¿samiany jest z Jezusem i Duchem ¶wiêtym? Przecie¿ to trzy ró¿ne rzeczy... ) podobnie anio³ymous Wys³any: 2008-12-27, 21:02
* ¦wiadkowie Jehowy g³osz± tzw armagedon - czyli zniszczenie tych ludzi którzy nie spe³niaj± wymagañ jehowy - patrz szatan Wys³any: 2008-12-27, 15:08 (Ko¶ció³ jest instytucj±... w koñcu ¿yj± z naszych podatków, a sami ich nie p³ac±. S± prawnie nie do ruszenia, ale kiedy¶ musi siê to skoñczyæ. Rzym przecie¿ upad³ pomimo swojej wielkiej chwa³y...)
* ¶wiadkowie jehowy wierz± ze zmarli przestaj± istnieæ - patrz szatan wys³any 2008-12-31, 9:10 ( co g³osi wiara katolicka? ¶mierci± nie umierasz tylko idziesz do nieba, piek³a albo czy¶æca ... czy to nie absurd?), podobnie Anio³ymous Wys³any: 2008-12-28, 16:02
* Wiara czy g³oszony pogl±d o tzw Wielkim Babilonie - wielkie religie (oprócz ¶wiadków jehowy) bêd± zniszczone przez szkar³atna bestiê - czy¿by nasz adwersarz bawi³ siê w ekranowego szatana (czyt. szkar³atna bestia) przywo³uj± tu tekst z 1 Tym 4


I mo¿na by tak w nieskoñczono¶æ uwa¿am ¿e te dwie osoby to albo jedna i ta sama osoba, albo dwie osoby o podobnych zapatrywaniach i skoro nie przyznaj± siê do tego ¿e s± ¶wiadkami Jehowy to stwierdzam ¿e s± pod powa¿nym ich wp³ywem, a przecie¿ s± ludzie i kraje które uznaj± ¶wiadków jehowy za sektê - podobnie jest w moim przekonaniu.
 
     
Anio³ymous 

Wiek: 33
Do³±czy³: 28 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-31, 14:02   

Proszê ksiêdza mo¿emy przyj¶æ, do ko¶cio³a na prywatn± rozmowê bo znamy sie i razem wymieniamy spostrze¿eniami :P ja mam 17 lat a on 16 :) wiec jeste¶my do dypozycji.. tylko czas i godzina :)... proszê nie mówiæ ¼le o ¶wiadkach, bo oni na szczê¶cie czê¶æ b³êdów odrzucili ale niestety tak¿e tak jak katolicy wierz± ¿e zbawienie nale¿y siê tylko cz³onkom ich denominacji, jednak ja wierze ¿e ka¿dy dobry cz³owiek który kocha Boga i stosuje siê do jego zaleceñ które zawarte s± w biblii, mo¿e dost±piæ zbawienia.
_________________
£k 20:46-47
46. Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie, którzy z upodobaniem chodz± w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group