Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ABu
2009-01-30, 01:42
Krucjata dobra czy zła?
Autor Wiadomość
Stefan 

Wysłany: 2009-01-01, 14:07   

Widzisz „szatanie”,
znowu agresja z twojej strony, a moje argumenty, poparte cytatami z Pisma Świętego, dotyczące Sakramentu Pojednania, pozostały bez odpowiedzi (Wysłany: 2008-12-30, 22:15).
To samo dotyczy moich spostrzeżeń na temat obrazów i figur (Wysłany: 2008-12-31, 13:07).

Skopiowałeś (zresztą czyni to także „Aniołymous”, zwracając się do księdza Krzysztofa) :
Mt 23:9. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (sprzeczne z nauką kościoła...),

a w Księdze Wyjścia mamy :
Księga Wyjścia 20:12 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
Księga Wyjścia 21:17 Kto by złorzeczył ojcu albo matce, winien być ukarany śmiercią.

Które słowa są ważniejsze, te z Pisma Świętego, czy te św. Mateusza ?

„Aniołymous”,
Znowu nie rozumiesz. Czy ja piszę o błędach, czy o rozumieniu treści Pisma Świętego, rozumieniu treści „Bogurodzicy” ?

M.in. cytujesz : ostatnie przykazanie według Biblii brzmi:
Wj 20:17
Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

Czy zauważyłeś, że w przykazaniu tym żona bliźniego twego jest wymieniana na równi z niewolnikiem, wołem, osłem i rzeczą ?

W jednym z ostatnich swoich postów (Wysłany: Wczoraj 16:50) piszesz m.in. :
…Ale nie rozprawił się niestety dowodami tylko mieczami, stosami, ogniem, smołą, olejem.
Dlatego hmmm... nie spali mnie ksiądz na stosie ;D... w dzisiejszych czasach
A czytamy :
Księga Wyjścia 22:17 Nie pozwolisz żyć czarownicy.
Zresztą Księga Wyjścia jest pełna nakazów zabijania, okaleczania, odpłacania się.
Czy mamy przestrzegać nakazów tam zawartych ?

Póki co udowadniacie, że z wami dyskusja nie ma żadnego sensu, o czym napisałem wcześniej.
Za to zachowujecie się jak typowe sieciowe trolle maniakalne.
Czyż mam odpowiedzieć, że wy zaśmiecacie całe forum ?

Aniołymous 

Wysłany: 2009-01-01, 15:32   

Cytat:
Które słowa są ważniejsze, te z Pisma Świętego, czy te św. Mateusza ?

:shock: Stefanie powiedz ze to pytanie to jakiś żart... Powiem ci ciekawostke iż Ewangelia Mateusza należy do Pisma Świętego.

NA ŚWIĘTEGO OJCA
„Świętym cię zwać nie mogę, ojcem się nie wstydzę
Kiedy, wielki kapłanie, syny twoje widzę”.
Jan Kochanowski — poeta

Kochanowski w XVIw wiedział ze jest różnica między ojcem świętym a ojcem cielesnym... ;D
czy naprawde to jest takie trudne?
W przykazaniach Bóg mówi o ojcu cielesnym. Zas w Mateusza jest mowa o ojcu Świętym... który jest jeden... a jest nim nasz Bóg

Cytat:
Czy zauważyłeś, że w przykazaniu tym żona bliźniego twego jest wymieniana na równi z niewolnikiem, wołem, osłem i rzeczą ?

Już wiem dlaczego mówisz że Biblii nie można interpretować i ze tylko księża mają taką moc, otóż Stefanie pomoge ci:
W każdym przykazaniu mamy zawarty jakiś grzech którego mamy się strzec... w ostatnim (jako całości) jest to grzech porządania. Dlatego wszystko jest oddzielone słowem "ani"... nie ma tu mowy o stawianiu na równi :)... więc całe to przykazanie brzmi sensownie tylko w całości.

Tym bardziej że jawnie mamy podany werset z brakującym przykazaniem ;D... i jest on dla was co najmniej bardzo nie wygodny.

Wj 20:4-5
4. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
5. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
(BT)

Cytat:
W jednym z ostatnich swoich postów (Wysłany: Wczoraj 16:50) piszesz m.in. :
…Ale nie rozprawił się niestety dowodami tylko mieczami, stosami, ogniem, smołą, olejem.
Dlatego hmmm... nie spali mnie ksiądz na stosie ;D... w dzisiejszych czasach
A czytamy :
Księga Wyjścia 22:17 Nie pozwolisz żyć czarownicy.

Po pierwsze mamy przestrzegać przykazań gdzie masz zawarte nie zabijaj. To nam Bóg każe. Czarownica jest to kobieta która obcuje z Demonami. A nie dziewczyny które takowymi nazywaliście i paliliście na stosie.

No i pytanie. Jan Hus był czarownicą? Bo chciał wam wytknąć błędy? Giordano Bruno? Oni też byli czarownicami?

Cytat:
Zresztą Księga Wyjścia jest pełna nakazów zabijania, okaleczania, odpłacania się.

Wersety prosze, wersety.

Cytat:
Za to zachowujecie się jak typowe sieciowe trolle maniakalne.

Ależ drogi Stefanie? Dlaczego obrzucasz mnie wyzwiskami? :) a nie uciszysz dowodami... naprawdę mam ochotę przyjść na łono kościoła katolickiego... jeśli tylko mi w tym pomożesz... narazie się niestety ośmieszasz takimi stwierdzeniami :( w stosunku do tyle lat młodszego, nie mając do tego powodu.

STOP AGRESJI NA FORUM PARAFIALNYM :idea:
Łk 20:46-47
46. Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)

Aniołymous 

Wysłany: 2009-01-01, 15:46   

a co do celibatu... skoro poświęciliście się tak Bogu, a jednak wciąż są ofiary wykorzystywania seksualnego to proponuje kastrować każdego księdza... wtedy wszystko będZie wporządku... daje taki pomysł... ksiądz może się zwrócić z tą prośbą do instatncji wyższych :)

I drugi wniosek... dostosujecie wkońcu kościół do Biblii a nie Biblię do kościoła.
46. Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)

szatan

Wysłany: 2009-01-01, 16:34   

Laik, faryzeusz, młody czlowiek szukający zaczepki... Oraz najnowsze określenie 'sieciowe trolle maniakalne'. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Pozdrawiam.
Marek 1:7-11 - Paradoksem było by gdyby Jezus się ochrzcił i w tym samym momencie mówił do siebie z nieba "Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodził sam na siebie w formie ducha świętego...

Stefan 

Wysłany: 2009-01-01, 16:42   

„Aniołymous”

Oczywiści, miałem napisać Pisma Świętego Starego Testamentu.

Nie mam ochoty żartować i moje pytania na pewno nie są żartobliwe. Uważasz się za myślącego, zacznij analizować, co ja przez to chciałem powiedzieć. Choć uważam, że wyraziłem się jasno i bez kontekstów.

Ucz się także pilnie języka polskiego. Twoje uwagi o słowie „ani” świadczą o tobie.
ani to spójnik współrzędny - nie stawiamy przed nim przecinka np. Nie był w Paryżu ani w Londynie. Przed spójnikiem powtórzonym przecinek stawiamy, np. Nie był ani w Paryżu, ani w Londynie. PRZECINEK - Słownik poprawnej polszczyzny

Piszesz : wersety proszę, wersety. Czyż nie znasz Starego Testamentu i Księgi Wyjścia, że muszę ci kopiować tekst ?
Zajrzyj sobie i poczytaj Księga Wyjścia 21:1 do 23:33 .

Już wcześniej napisałem – więcej pokory. I nie nastawiaj się na „nie, bo nie”. Wsłuchuj się w innych. Może też mają coś do powiedzenia i może mają jednak rację. Bibliści spędzają nad analizą Pisma Świętego nieraz całe swoje życie i umierają ze świadomością, że nie wiedzą wszystkiego. A ty od kilku, kilkunastu miesięcy czytasz Biblię i chcesz być lepszy od nich. Zacznij pozytywnie nastawiać się do świata i ludzi, a nie szukać sposobów na stwierdzenie : „Ale mu dowaliłem, ale go zatkało, ma ukończone studia, a nie potrafi mnie przekonać, nie ma argumentów”.

A już na pewno nie używam wyzwisk w stosunku do ciebie. Wystarczy napisać w wyszukiwarce „sieciowe trolle maniakalne” i zrozumiesz o czym napisałem.

Aniołymous 

Wysłany: 2009-01-01, 17:32   

Stefan napisał/a:
„Aniołymous”
Zacznij pozytywnie nastawiać się do świata i ludzi, a nie szukać sposobów na stwierdzenie : „Ale mu dowaliłem, ale go zatkało, ma ukończone studia, a nie potrafi mnie przekonać, nie ma argumentów”.

Troll – zwykle wielkie, tępe, powolne, brutalne stworzenie fantastyczne unikające słońca (encyklopedia)
Rozumiem Stefanie że potrafisz odnosić się gorzej i to słowo przestało być wyzwiskiem.

Twoje argumenty Stefanie ze słowem ani do mnie nie przemawiają. Ponieważ nie wytłumaczają braku w dekalogu kościelnym przykazania które znajduje się w Biblii... a jeśli twoja wiedza z Języka Polskiego jest tak dobra, to pragnę zauważyć że ostatnie przykazanie nie ma wogóle poprawnej formy gramatycznej.

Ale życzę wszystkim skrzętnego stosowania się do zasady: Ani żadnej rzeczy która jego jest.

A co do tego że Bóg rzeczywiście chciał abyśmy nie rzeźbili sobie nic na podobieństwo jego mamy dowód w wersetach:

Dz 17:29
29. Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka.
(BT)

5 Mojżeszowa 4:19-29
19. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.
23. Strzeżcie się, byście nie zapomnieli przymierza Pana, Boga waszego, które zawarł z wami, i nie uczynili sobie wyobrażenia w rzeźbie tego wszystkiego, co wam zabronił Pan, Bóg wasz.
26. biorę dziś niebo i ziemię przeciwko wam na świadków, że prędko zostaniecie wytraceni z powierzchni ziemi, do której idziecie przez Jordan, aby ją posiąść. Niedługo bawić będziecie na niej, gdyż na pewno zostanie wytępieni.
28. Będziecie tam służyli bogom obcym: dziełom rąk ludzkich z drzewa i z kamienia, które nie widzą, nie słyszą, nie jedzą i nie czują.
29. Wtedy będziecie szukali Pana, Boga waszego, i znajdziecie Go, jeżeli będziecie do Niego dążyli z całego serca i z całej duszy.

Mt 4:10
10. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz.
(BT)

Mt 19:17
17. Odpowiedział mu: Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania.
(BT)

[color=green]
Apokalipsa św.Jana 22 r od 18do 19w.
" Co do mnie to świadczę każdemu,który słucha ślów proroctwa tej księgi.
Jeśli kto dołoży co do nich,dołozy Mu Bóg plag opisanych w tej księdze.
A jeśli ktoś UJMIE coś ze słów proroctwa tej księgi ,ujmie Bóg z działa jeg drzewa żywota i ze świętego miasta,opisanych w tej księdzie"

Także ten kto zbeszcześcił słowo Boże poniesie zasłużona kare przez boga.
Katechizm koscioła katolickeigo zmienił dekalog zlekceważył słowo Boże. 2 przykazanie usuneli a 9 podzielili na dwa czyli zrobili z niego 9 i 10.
Dziś dużo ludzi nie liczy się ze słowem Bożym. Bardziej słuchają nauk ludzkich niezgodnych z biblią a Bożą nauką pogardzają.

[/color]

Cytat:
Bibliści spędzają nad analizą Pisma Świętego nieraz całe swoje życie i umierają ze świadomością, że nie wiedzą wszystkiego. A ty od kilku, kilkunastu miesięcy czytasz Biblię i chcesz być lepszy od nich.

Czytam również dzieła tych którzy niestety spłoneli na stosie, oddając całe życie Bogu i rzeczywiście spędzili je na Analizowaniu Pisma Świętego, i wiedzieliście że zniszczą cały wasz ustrój tymi argumentami, dlatego boicie się ich jak ognia :)
(BT)

Stefan 

Wysłany: 2009-01-01, 19:55   

Muszę zapytać, choć mogłem pozostawić twoje złośliwości samemu sobie. Czy ty naprawdę jesteś taki „tępy”, czy dalej piszesz tylko po to, żeby udowadniać jakiś ty „mądry”.

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.
TROLL MANIAKALNY (antilocalisatora propirata).
Gatunek ten jest wyjątkowo niebezpieczny, po pierwsze ze względu na swoją agresję, którą przewyższa inne trolle, po drugie ze względu na zdolność do niemal natychmiastowej regeneracji (raz ubity troll maniakalny rychło wraca na grupę), a po trzecie ze względu na przywiązanie do haseł, których zdecydował się "bronić". … i dalej …Jakakolwiek polemika z wybranym zdaniem jest podeptaniem imienia trolla. …”
Jeżeli w taki sam sposób traktujesz czytanie Pisma Świętego, to rzeczywiście nic z tego nie wyniesiesz.

Słowo „ani” jest spójnikiem (spójnik — wyraz łączący dwa zdania, równoważniki zdań lub wyrażenia w jedno zdanie złożone lub wyrażenie złożone).
A przecież to ty napisałeś tę bzdurę : „…W każdym przykazaniu mamy zawarty jakiś grzech którego mamy się strzec... w ostatnim (jako całości) jest to grzech porządania. Dlatego wszystko jest oddzielone słowem "ani"... nie ma tu mowy o stawianiu na równi :)... więc całe to przykazanie brzmi sensownie tylko w całości. …”.

I znowu oczywiście sprytnie uciekłeś od odpowiedzi na moje stwierdzenie :

„Piszesz : wersety proszę, wersety. Czyż nie znasz Starego Testamentu i Księgi Wyjścia, że muszę ci kopiować tekst ?
Zajrzyj sobie i poczytaj Księga Wyjścia 21:1 do 23:33 .”

Myślę, że musisz poszukać sobie innych forów, bo przy swojej upartości i maniakalnym okazywaniu pozornej wiedzy, nie jesteś przyswajalny.

ABu 
Administrator

Wysłany: 2009-01-01, 20:22   

Panie i Panowie, widzę, że dyskusja nabiera coraz większych rumieńców, ale zanim zaczniemy się nawzajem okładać pięściami proponuję kilka dni przerwy na ochłonięcie. Teraz temat zamykam, a za kilka dni, jak tylko emocje nieco opadną otworzę go znowu. Poza tym spróbuję go nieco wyczyścić i wydzielić wątki nie związane z tematem - myślę, że wtedy łatwiej będzie dyskutować.

Pozdrawiam
ABu

ABu 
Administrator

Wysłany: 2009-01-30, 01:43   

Temat odblokowuję, mam nadzieję, że emocje opadły. Niestety, z porządków nici - trochę mnie ostatnio robota przycisnęła, stąd dość mało czasu mam dla forum - ale obiecuję poprawę.

Pozdrawiam
ABu

Stefan 

Wysłany: 2009-01-30, 12:14   

Serdecznie przepraszam wszystkich forumowiczów, że nie zapanowałem nad emocjami i podniosłem temperaturę dyskusji. :oops:
Choć, jak wiecie, nie jestem kapłanem, to jednak stwierdzenie „Aniołymousa” o kastracji księży bardzo mnie zabolało. Jak to stwierdzenie o okaleczeniu ma się do przestrzegania zapisów Pisma Świętego.
Poza tym ciężko jest dyskutować z kimś, kto lekceważy nauki Kościoła i wszystkimi swoimi siłami obraża moją wiarę.
Przecież nie zmuszałem nikogo do uznawania naszej wiary, ale nie pozwolę sobie na narzucanie zdania, które jest dla mnie nie do przyjęcia.

Gość

Wysłany: 2009-02-06, 16:52   

http://video.google.pl/vi...366271894192472

Pozdrawiam.

Stefan 

Wysłany: 2009-02-08, 16:22   

„Gość” wkleił nam linka z filmem, którego, myślę, w całości nie oglądnął. I przypuszczam, że nie zna powodu, dla którego ten link umieścił. Są tam wymieszane wypowiedzi katolików, niby-katolików i myślących, że są chrześcijanami. Byłe osoby duchowne, zagubione w rzeczywistości ukazują, że do dzisiaj nie mogą się odnaleźć, a poprzednie i późniejsze wybory po prostu ich przerosły.
Podzielenie Kościoła katolickiego i kościołów chrześcijańskich, jakie występuje w USA (a o tym opowiada m.in. film) nie występuje tak drastycznie nigdzie na świecie. Zaś ilość różnego rodzaju sekt jest większa, niż w Polsce miast.
Te sekty zaczynają już atakować Europę, mówi się o ich inwazji, a 90% sekt wywodzi się z USA lub ma tam swoje siedziby !!!
Nadejdzie wielu fałszywych proroków, fałszywych świadków :
W Ewangelii według Mt 24,10-13;24 czytamy : Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. [...] Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.
Zaś św. Piotr w 2 Liście ostrzega (2 P 2, 1-3), że pojawią się fałszywi nauczyciele, tak jak niegdyś pojawili się fałszywi prorocy : Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę. A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą ci, na których wyrok potępienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie śpi.
W Apokalipsie świętego Jana "Fałszywy Prorok" jest określeniem na przedstawiciela Antychrysta - Bestii ( Ap 13,11-18).

Gość życzliwy
Gość
Wysłany: 2009-02-13, 11:03   Z najlepszymi życzeniami

Popatrzcie na ciekawy link.

http://www.nowonarodzeni-z-ducha.pl/

Pozdrawiam--kożlanin

Stefan 

Wysłany: 2009-02-13, 14:40   

Na czym polega ciekawość tego linka ? Ja nie znajduję odpowiedzi.
Opisany jest tu kościół zielonoświątkowy i ukazane, stracone dla Kościoła Katolickiego, osoby duchowne.
Wypowiedzi tych osób raczej świadczą źle o nich samych. Najpierw podjęły niedojrzałe, nieprzemyślane decyzje o wstąpieniu do seminarium czy zakonu.
Można zadać pytanie: Czym kierowały się, podejmując wcześniej decyzje o swoim duchowym wyborze ? Bo poznania tajemnic wiary, wewnętrznej wiedzy świętej (prawd wiary - Credo) i przekonania o świętości Biblii u nich raczej nie było. A na pewno nie powołał ich Bóg do tej służby. Nie otrzymały te osoby daru powołania.
W wyborze drogi życiowej trzeba być szlachetnie bezinteresownym. Zawsze, ale zwłaszcza wtedy, gdy ktoś decyduje się na kapłaństwo czy życie zakonne.
Naraziły te osoby także swoich najbliższych oraz parafian i Kościół na wydatki związane z wykształceniem (studia teologiczne), utrzymaniem w seminarium czy zakonie, aby później jedną decyzją przekreślić to wszystko, co robiły dotychczas.
O kościołach chrześcijańskich można przeczytać w różnych wydawnictwach drukowanych i w necie. Uważam, że nie jest zatem potrzebne bezmyślne, skierowane na sensację, wklejanie dziwnych linków na stronie naszej rzymsko-katolickiej parafii.

Gość życzliwy
Gość
Wysłany: 2009-02-14, 16:20   

Nie jesteście niestety tacy piękni,jak myślicie i tacy prawdziwi,skoro i od Was odchodzą już nie tylko szeregowi wierni,ale kapłani.
Jeżeli nie chcecie,to nie zostawiajcie furtki dla gości i będzie po kłopocie,tylko sami jak widzę nie potraficie ożywic wymiany myśli.
Link to dowód na szczeliny w rzekomym monolicie KK,tego tematu jednak niechętnie się imacie,a on istnieje. Jeżeli jest tak dobrze,to dlaczego jest tak żle w środowisku KK ?
Ja nie będę niczego zwalczał,nawet linków już nie zamieszczę,śpijcie dalej i błogo śnijcie o niegdysiejszej potędze,ale "to se ne wrati' jak mówią bracia Czesi.

Pozdrawiam ciepło
taki gość

Odpowiedz do tematu