Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak Wam siê podoba 'nowa ods³ona' strony parafialnej?
Autor Wiadomo¶æ
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-03-25, 14:10   Jak Wam siê podoba 'nowa ods³ona' strony parafialnej?

No to mo¿e ¿eby trochê 'rozkrêciæ' dyskusjê proponujê temat strony parafialnej. Troszkê siê zmieni³a, mam nadziejê na lepsze. Piszcie, co Wam siê w niej podoba, a co nie podoba. Testujcie ze wszystkich stron. Czêsto bywa tak, ¿e autorzy po d³ugotrwa³ych testach nie widz± b³êdów a zwyk³y u¿ytkownik po 10 sekundach powie co jest nie tak...

Krytykujcie bez lito¶ci :)
 
 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-04-04, 09:37   

No jak ju¿ nikt nie chce mówiæ to mo¿e ja zacznê: wiecie, ¿e to najprawdopodobniej pierwsza strona w województwie, która ma prawdziw± wersjê dla niedowidz±cych? Nie mówiê tutaj o powiêkszaniu literek, bo to potrafi ka¿dy, ale chodzi o dopasowanie kontrastu, linków. a przede wszystkim o to, ¿eby niedowidz±cy ³atwo móg³ zauwa¿yæ, ¿e taka wersja istnieje.
Sprawd¼cie sobie, jak to wygl±da na stronach np. urzêdowych i porównajcie z nasz±.

Swoj± drog± - trochê wstyd, ¿e to my musimy uczyæ urzêdy jak strona dla niedowidz±cych powinna wygl±daæ...

PS. Warto by³oby trochê sprawê nag³o¶niæ, bo potem bêdzie tak, jak np. z jaskini± soln± - w Ko¼lu dzia³a³a ju¿ od roku, a w gazetach pisali o pierwszej w województwie jaskini, która dopiero otwiera³a siê w Opolu...
 
 
     
keira 

Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 14
Wys³any: 2008-04-04, 13:35   

Mo¿e i ja co¶ na ten temat napiszê.
Wersja dla niedowidz±cych jest na pewno plusem.
Pod wzglêdem graficznym strona bardzo mi siê spodoba³a (ale tak wygl±da³a ju¿ wcze¶niej).
Co do wygl±du niezbyt podobaj± mi siê na dole linki do podstron (wg. mnie psuje to trochê efekt), ale zapewne jest to u¿yteczne w korzystaniu ze strony.
Umieszczane s± nowe zdjêcia z uroczysto¶ci, co dla mnie jest kolejn± zaletê.
Pod linkiem prawo kanoniczne nic siê nie znajduje, ale rozumiem, ¿e to ma byæ dopracowane.
W poprzedniej ods³onie u¿ytkownicy chêtniej korzystali z ksiêgi go¶ci, ni¿ na forum. Jednak forum jest bardziej nadaj±cym siê miejscem do tego typu dyskusji. Mo¿e siê to zmieni.
Ogólna ocena jest zdecydowanie pozytywna. :)
 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-04-04, 13:55   

Cytat:
Co do wygl±du niezbyt podobaj± mi siê na dole linki do podstron (wg. mnie psuje to trochê efekt), ale zapewne jest to u¿yteczne w korzystaniu ze strony.


Niestety, takie s± standardy. W du¿ym uproszczeniu: je¿eli jakikolwiek link znajduje siê pod obrazkiem to trzeba zapewniæ mu te¿ alternatywn± postaæ. Chodzi o to, ¿eby nawet z wy³±czonym wy¶wietlaniem obrazków mo¿na by³o przegl±daæ ca³± stronê - wiêc masz racjê, pisz±c o u¿yteczno¶ci.

Cytat:
Pod linkiem prawo kanoniczne nic siê nie znajduje, ale rozumiem, ¿e to ma byæ dopracowane.


Tak, docelowo maj± siê tam pojawiaæ ciekawostki zwi±zane z prawem kanonicznym, przy czym nie chodzi tutaj o cytowanie ksi±g, tylko naprawdê interesuj±ce tematy.

Cytat:
W poprzedniej ods³onie u¿ytkownicy chêtniej korzystali z ksiêgi go¶ci, ni¿ na forum.


Otó¿ to. W poprzedniej wersji z ksiêgi go¶ci powsta³o co¶ na kszta³t forum, dlatego trzeba by³o w koñcu to forum utworzyæ. Byæ mo¿e teraz czê¶æ osób nie pisze, bo do ksiêgi go¶ci informacje wpisywa³o siê banalnie prosto, a tutaj siê trzeba trochê pogimnastykowaæ. My¶lê, ¿e z czasem to przyjdzie samo.

Czekam, a¿ na forum pojawi± siê studenci i osoby przebywaj±ce za granic±, które z racji studiów czy pracy w innych miastach kontakt z parafi± bêd± mia³y jedynie tutaj. Tylko ¿e do tego trzeba czasu - no i mo¿e trochê reklamy. Ale i tak nie jest ¼le, dotychczasowa ¶rednia odwiedzin to blisko 90 wizyt dziennie, w soboty i niedziele jest to ponad 100 (najwiêcej do tej pory: 122 wizyty).

pozdrawiam
ABu
 
 
     
g³os ludu 

Wiek: 42
Do³±czy³: 25 Mar 2008
Posty: 7
Wys³any: 2008-04-04, 23:23   

Mo¿e wkoñcu nasz ukochany admin pomy¶li, ¿e ludzie nie pisz± bo nie maj± gdzie, chyba, ¿e naszego najukochañszego admina interesuj± tylko cukierkowate pochwa³y, achy i echy?????
 
     
keira 

Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 14
Wys³any: 2008-04-05, 12:42   

g³os ludu napisa³/a:
Mo¿e wkoñcu nasz ukochany admin pomy¶li, ¿e ludzie nie pisz± bo nie maj± gdzie, chyba, ¿e naszego najukochañszego admina interesuj± tylko cukierkowate pochwa³y, achy i echy?????


Mo¿na wiedzieæ czemu z twojej strony padaj± jedynie nieuzasadnione s³owa krytyki ?
Skoro Admin jest beznadziejny i strona jest do niczego, napisz co Ci siê nie podoba.
Bardzo ³atwo jest powiedzieæ, ¿e co¶ jest z³e. Wyt³umacz czym jest spowodowane Twoje niezadowolenie, przeka¿ swoje pomys³y je¿eli s± lepsze.
 
     
kozlolek 


Do³±czy³a: 26 Mar 2008
Posty: 41
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-04-05, 13:15   

g³os ludu napisa³/a:
Mo¿e wkoñcu nasz ukochany admin pomy¶li, ¿e ludzie nie pisz± bo nie maj± gdzie .......?????


nie kumam :?: a podobno nie jestem ani ¿ab± ani blondynk± :?:
 
     
kozlolek 


Do³±czy³a: 26 Mar 2008
Posty: 41
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-04-05, 13:23   

keira ¶wiête s³owa :!: Dopowiem jeszcze wiêcej - to formum to tak jak namiastka "wolnej woli" nie podoba siê to nie wchodzê! jest beznadziejne to szukam ciekawszego! Admin "beznadziejny, itp" to szukam w necie m±drzejszego...!
 
     
g³os ludu 

Wiek: 42
Do³±czy³: 25 Mar 2008
Posty: 7
Wys³any: 2008-04-05, 19:00   

Masz racjê kozlolek ju¿ spadam - bay - mam nadziejê, ¿e choæ jeden temat wymy¶li twoja inteligentna g³owa, ach wcze¶niej napisa³e¶ ¿e nie kumasz - no nie dziwiê ci siê i popatrz uwa¿nie do lustra mo¿e jednak masz co¶ z ¿aby i blondynki - ¿egnam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów i ¿yczê tak interesuj±cych tematów i odpowiedzi jak dotychczas
 
     
kozlolek 


Do³±czy³a: 26 Mar 2008
Posty: 41
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-04-07, 12:41   

bay, bay - g³osie ludu!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group