Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marudny temacik!
Autor Wiadomość
kozlolek 

Wysłany: 2008-10-17, 08:20   

Wszystko mnie boli! Mam zakwasy - a nie miałam ich chyba od czasów szkolnych lekcji w-fu :shock:

kuboleo 

Wysłany: 2008-12-10, 23:53   

Chaos napisał/a:
ALKOHOL JEST ZŁY!!!!ALKOHOL KRZYWDZI!!!

Owszem alkohol szkodzi, ale tylko spożywany w dużych ilościach. Wszystko jest dla ludzi. :lol:

Chaos 

Wysłany: 2008-12-11, 08:35   

http://www.youtube.com/watch?v=n3nB2uyO96g

- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Ks. Krzysztof 

Wysłany: 2009-03-06, 14:19   

Bez sensu prowadzić tę stronę jeśli nikt jej nie odwiedza! Bez SENSU!!!

Stefan 

Wysłany: 2009-03-06, 16:36   Ta strona ma sens !

Proszę Księdza !!!
A Ksiądz (Krzysztof), Chaos, Justysia, m733, Natt i ja (piszący te słowa), to NIKT ??? To tylko dzisiaj.
Fakt, że od sławetnych potyczek w „Polemice” jakoś mało jest piszących, ale wiele osób odwiedza stronę nie logując się (nie raz odczytuję liczbę przebywających na Forum większą od 1 gość).
Myślę, że to czas wiosny (najlepiej wszystko zwalać na wiosnę i jesień) nie najlepiej wpływa na aktywność i lada moment wszystko się rozkręci.
To wszystko ma sens. To jest wyzwanie dla wszystkich z naszej Wspólnoty Parafialnej.

Myślę, że warto odświeżyć wiadomość o istnieniu naszej strony parafialnej na łamach „Dobrej Nowiny” i w czasie ogłoszeń parafialnych.

Andy 

Wysłany: 2009-05-26, 10:31   

Czy bez sensu jest prowadzić misje, gdy podczas życia misjonarza nawraca się np. tylko jedna osoba? Courage, Ojcze!!! A czym sól posolić, gdy smak swój utraci? :shock: :shock:

Antje
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-27, 16:51   

Chaos napisał/a:
ALKOHOL JEST ZŁY!!!!ALKOHOL KRZYWDZI!!!

To nieprawda. To nie alkohol jest zły i to nie alkohol krzywdzi. Sami w sobie zabijamy człowieczeństwo a potem się usprawiedliwiamy, podpierając się wszelkimi uzależnieniami.
Najwyższy czas zacząć brak odpowiedzialność za swoje czyny...

Wszystko dla ludzi i nawet picz trzeba umieć...

Papinian90 

Wysłany: 2010-06-13, 14:40   

Nawiązując do dzisiejszego kazania, denerwuje mnie tak zwany „bieg do szafarza lub do księdza” rozdającego Komunię. Obserwuje to zwłaszcza w czasie gdy w kościele jest dużo ludzi ( Triduum Paschalne, Boże Narodzenie). Wygląda to następująco: szafarz podchodzi na miejsce, a ludzie pędzą żeby im przypadkiem nie uciekł, tarasując wyjście innym z ławki, zamiast najpierw puści stojących, którzy powinni pójść do Komunii najpierw. Wygląda to czasem naprawdę zabawnie.
Inną sprawą jest zajmowanie ławek z napisem „ ławka zarezerwowana” przez osoby przychodzące kilka minut przed rozpoczęciem Mszy lub nabożeństwa. Nie są to bynajmniej osoby starsze, ale całkiem młodzi ludzie mogący trochę postać.

iryss 

Wysłany: 2010-07-03, 23:33   

Co do "bieg do szafarza lub do księdza", uważam, że to nie jest zabawne, a wręcz przeciwnie. Niby to nic takiego, bo przecież każdy ma prawo przyjąć Komunię, ale czasem można by się troszkę nad tym zastanowić... A przecież ani szafarz, ani ksiądz człowiekowi chcącemu przyjąć Pana Jezusa, nie ucieknie... Ludzie, opanujcie się czasem :)

Co do zarezerwowanych ławek... Czy dobrze rozumiem, że jeśli ławka jest zarezerwowana i nikt na niej nie siedzi, to mimo tego, że inni nie mają gdzie siedzieć (w tym wypadku bez względu na wiek), ma ona zostać pusta? Proszę o wybaczenie, ale dla mnie to jest bez sensu... rozumiem, tekst "ławka zarezerwowana" nie widnieje na niej ot tak, tylko z jakiegoś powodu, ale to nie znaczy, że ma zostać pusta, jeśli nie ma nikogo, kto by ją zajął... Poza tym uważam, że ludzie potrafią się już komunikować na tyle wystarczająco między sobą, że mogą powiedzieć coś w stylu "Przepraszam, ale tutaj jest miejsce/ławka zarezerwowane/a dla mnie/nas."

figlarka 

Wysłany: 2010-07-05, 15:44   

Bardzo często zdarza się,że pomimo że ławki są zarezerwowane ludzie do nich wchodzą. Wielu starszych nie interesuje,że gdy Msza jest dla dzieci to dzieci mają z przodu pierwszeństwo.Już nie raz było tak w naszym Kościele,że Księża po prostu wypraszali,bo dzieci siadały na schodach i wtedy gdy siedzą na zimnym jest ok,ale gdy tylko dziecko w gorący,upalny słoneczny dzień siedzi na krawężniku to od razu podchodzi starsza babcia i mówi:"wstań dziecko,wilka dostaniesz,a nie wiesz czym to grozi"itp.a jak wiadomo w upalny dzień to krawężnik jest cieplejszy od zimniejszych schodów.Jednak wiadome jest,że jeśli ławki są puste to obok nie będą stali starsi,bo i po co i na co.Szkoda tylko,że ludzie nie potrafią rozróżnić tego co wiąże się z kulturą,a tego co wiąże się z ustąpieniem pierwszeństwa.

iryss 

Wysłany: 2010-07-05, 16:14   

Z drugiej strony ktoś mógłby powiedzieć "Przepraszam, ale to miejsce jest zarezerwowane". Zakładam, że każdy z nas potrafi mówić... Ale faktycznie, czy dzieci zasługują na tym, by siedzieć na zimnych schodach, podczas, gdy pierwsze ławki SĄ przeznaczone głównie dla nich? Nie wydaje mi się...

figlarka 

Wysłany: 2010-07-08, 22:17   

Często tak jest i to dotyczyło swego czasu również młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania itp.Jednak warto zastanowić się dlaczego ludzie zachowują się w ten sposób?Czy oni chcieliby przyjść do ławki zarezerwowanej dla nich i zobaczyć,że miejsce jest już zajęte przez kogoś innego?mimo że w Kościele właśnie to nie miejsce w ławce liczy się najbardziej tylko miejsce przy Bogu.

iryss 

Wysłany: 2010-09-03, 11:53   

A jednak, mimo to, uważam, że zawsze można powiedzieć. I... mówię oczywiście o sytuacjach, kiedy nie ma miejsca gdzie indziej. Z drugiej strony, czasem, jak są miejsca zarezerwowane dla młodszych, np dla dzieci przygotowujących się do komunii lub bierzmowania i taki człowiek siedzi na swoim miejscu (bo ma je zarezerwowane), to jednak może ustąpić starszej, stojącej osobie, która tego miejsca nie ma.

figlarka 

Wysłany: 2010-09-07, 22:04   

To jest naturalne i to już jest inna kwestia,ale kiedy jest Msza przeznaczona specjalnie dla dzieci o godz.10,a wszystkie starsze babcie(nie przychodzące z wnukami)idą i siadają na tych miejscach,mimo że jest jeszcze Msza na 6:30, 7:45, 8:30(jednak to jest niemiecka i rozumiem,że mogą nie iść), 11:00(fakt,że dla młodzieży i też z pewnością ławki są dla nich), 11:30, 15:00 i 18:00, więc jest wiele Mszy nie trzeba zajmować ławki dzieciom,które również chcą i pragną widzieć jak wino i chleb zamienia się w ciało i krew.Nie odbierajmy im tego!!!Ułatwmy dzieciom to,czego nam kiedyś nie odbierano!!!

orlando

Wysłany: 2010-11-14, 20:43   

Skoro była mowa o biegu do księdza lub szafarza -- mnie zawsze zastanawia, czy osoby, które wpychają się do kolejki do spowiedzi rozpoczynają spowiedź od wyznania tego? Czy uważają, że tak powinno być? :-?

Odpowiedz do tematu