Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PRO - prawo do życia.
Autor Wiadomość
orlando

Wysłany: 2014-05-27, 21:05   

Panie Stefanie, ja też jestem przeciw :-( . Jestem zdeklarowaną przeciwniczką aborcji i eutanazji. Urodziłam troje dzieci, i — chociaż nie jest nam lekko, mamy bardzo dużo pracy, a wyjazd na wakacje jest dla nas luksusem — urodziłabym kolejne, gdyby Bóg mnie nim obdarzył; nikogo nie nakłaniałam też do aborcji, ale jestem przeciw wywieszaniu tych plakatów w naszej parafii. Bardzo nie chciałabym, żeby moje dzieci je oglądały. To jest po prostu przykre.

Stefan 

Wysłany: 2014-05-28, 09:22   

Szanowna Pani orlando, wystarczyło tylko sprawdzić wyżej, co napisałem 05.04.2014, o 13:44!
I dalej będę wyrażał to samo, moje nie zmienione, zdanie.
Dodam tylko, że mądry dorosły (a nie tylko pełnoletni) rodzic nie zaprowadzi tam swoich dzieci i uchroni je przed tym drastycznym widokiem!

mn 

Wysłany: 2014-05-28, 09:49   

Panie Stefanie, czy Pan rozumie co oznacza pojęcie PRZESTRZEŃ PUBLICZNA?
Tam nikt nie musi nikogo ZAPROWADZAĆ. Dzieci w wieku 6, 7 czy 8 lat mogą zupełnie same trafić na ulicę Bończyka i same zobaczyć te banery. Nie potrzebują do tego rodziców. Nie byłoby sprawy, gdyby były one pokazywane w przestrzeni ZAMKNIĘTEJ, gdzie wchodziłby tylko ten, który CHCE je zobaczyć. W chwili obecnej drastyczny widok jest NARZUCANY osobom, które mogą sobie tego NIE ŻYCZYĆ!!!

orlando

Wysłany: 2014-05-28, 13:32   

Stefan napisał/a:
Szanowna Pani orlando, wystarczyło tylko sprawdzić wyżej, co napisałem 05.04.2014, o 13:44!
Dodam tylko, że mądry dorosły (a nie tylko pełnoletni) rodzic nie zaprowadzi tam swoich dzieci i uchroni je przed tym drastycznym widokiem!

To jest forum chrześcijańskie? Naprawdę? W mojej wypowiedzi nie było cienia złośliwości. Grzecznie wyraziłam swoją opinię. Chyba nie mam ochoty wiecej tu zaglądać.

mn 

Wysłany: 2014-05-28, 14:55   

orlando napisał/a:
To jest forum chrześcijańskie?

Zasadniczo tak. Niestety pan Stefan, a czasem nawet - co szczególnie przykre - ks. Proboszcz, odnoszą się bardzo nieprzyjemnie do ludzi, którzy inaczej postrzegają wiarę niż oni.

Stefan 

Wysłany: 2014-05-28, 15:21   

orlando napisał/a:
Stefan napisał/a:

To jest forum chrześcijańskie? Naprawdę? W mojej wypowiedzi nie było cienia złośliwości. Grzecznie wyraziłam swoją opinię. Chyba nie mam ochoty wiecej tu zaglądać.

Szanowna Pani orlando, proszę spokojnie przeczytać jeszcze raz moje wpisy i nie sugerować się złośliwością Pana mn wobec mnie.
Okaże się, że mówimy to samo i tym samym językiem, a moja uwaga o „mądrym, dorosłym rodzicu” (za którego Panią uważam) dotyczy wpisu na forum Radia Park (myślałem, że się Pani domyśli), w linku wklejonym przez Pana mn.
I żadnej złośliwości, ani nawet jej cienia, w Pani wypowiedzi nie zauważyłem. We wszystkich wcześniejszych także.
Proszę też nie nadinterpretować moich wypowiedzi i nie doszukiwać się ukrytych treści. Zawsze swoje zdanie wyrażam wprost, a udzielając odpowiedzi staram się sięgać do wcześniejszych wypowiedzi dyskutujących.
Serdecznie pozdrawiam.

Stefan 

Wysłany: 2014-05-28, 15:30   

mn napisał/a:
orlando napisał/a:
To jest forum chrześcijańskie?

Zasadniczo tak. Niestety pan Stefan, a czasem nawet - co szczególnie przykre - ks. Proboszcz, odnoszą się bardzo nieprzyjemnie do ludzi, którzy inaczej postrzegają wiarę niż oni.

Panie mn, pańskie śmieszne pytanie o przestrzeni publicznej każe mi zasygnalizować, że plebania jest niezależnym bytem, odseparowanym nieformalną linią demarkacyjną.
Z punktu widzenia socjologicznego byt jako „przestrzeń publiczna” w dniu dzisiejszym nie jest już przestrzenią publiczną z początków tego wieku, a tym bardziej wg definicji obowiązującej w poprzednim.
„Wolnoć Tomku w swoim domku?” To chyba nie pozwala na umieszczenie w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej ohydnej wystawy „British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś.”, gdzie wśród eksponatów znalazła się praca Jacka Markiewicza – „Adoracja Chrystusa” z 1993 roku. Do Centrum Sztuki Współczesnej też chodzą dzieci!
Proszę nam się przyznać, gdzie Pan jako katolik, protestował przeciwko obrażaniu Pana Jezusa?
A ohydne przemarsze dewiantów ulicami stolicy w różnych „paradach” nie są naruszeniem pańskiego postrzegania przestrzeni publicznej?! Wszak to też oglądają dzieci!
Słyszał Pan może o tym, że zniesmaczeni widzowie przerwali „sztukę” Jana Klaty pt. „Do Damaszku”, „graną” w Teatrze Starym w Krakowie. Poziom wulgarności (słownej i wizualnej) tak zbulwersował widzów, że ci zaczęli krzyczeć, co doprowadziło do przerwania „spektaklu”. (Na taki „spektakl” mogła trafić wycieczka gimnazjalistów z naszego miasta, w ramach zwiedzania Krakowa.)
Czyżby dwie miary? Nawet w sprawach Wiary?

mn 

Wysłany: 2014-05-28, 21:37   

Teatr i galeria sztuki są specyficzną przestrzenią publiczną - nikt nie każe oglądać sztuki Klaty.
Przecież o tym piszę - gdyby te zdjęcia były eksponowane np. w salkach parafialnych, byłoby jak z ww. sztuką - zobaczy tylko ten, co chce.
Na ulicy widzi także ten, co nie chce. I to jest problem.

Stefan 

Wysłany: 2014-05-29, 13:37   

Przed chwilą przeczytałem wpisy na forum Radia Park i mam pytanie do Pana mn.
Czemu sam nie zgłosi sprawy zdjęć na policji, tylko wysługuje się innymi?
Zgłosiliście te banery już na policję? Są na to przepisy. mn wtorek, 27, maj 2014 13:49”.

W moim wpisie wymieniłem także „ohydne przemarsze dewiantów”. Tę „przestrzeń” gdzie Pan w swoim niepoważnym tłumaczeniu umieści?
Tych zdjęć przy plebanii też nikt nie każe oglądać, podobnie jak sztuki Klaty!

mn 

Wysłany: 2014-05-30, 00:16   

Dla mnie homoseksualizm to nie dewiacja, tylko orientacja seksualna. A jak chcą, to niech sobie maszerują. Mają do tego takie samo prawo w demokratycznym kraju jak np. marsz dla życia i rodziny.
Oczywiście jeśli przy tym nie naruszają przepisów prawa, ale akurat w Polsce do tego nie dochodzi.

Stefan 

Wysłany: 2014-05-30, 15:15   

Panie mn!
W Księdze Kapłańskiej Pisma Świętego jest wyraźnie określone czym jest homoseksualizm. Św. Paweł w swoich Listach do Rzymian i Koryntian jednoznacznie potępia ten grzech sodomiczny.
Homoseksualizm nie jest jedynie grzechem przeciwko własnemu ciału - jest też obrazą Boga.
Dla nas katolików nie może być usprawiedliwienia dla tego zboczenia.
I dlatego Panie mn, to nie ja czy ksiądz Proboszcz inaczej rozumiemy naszą wiarę, tylko Pan wybiera z niej to, co Panu jest wygodne. Czy Pan wie, co to są grzechy cudze?

mn 

Wysłany: 2014-05-30, 22:00   

Prawo Boże obowiązuje katolików.
Obywateli obowiązuje prawo państwowe.

proboszcz

Wysłany: 2014-06-20, 08:41   

mn napisał/a:
Księże proboszczu, ale czy każda rodzina tak sobie życzy?
A jeśli sobie zażyczy, by jej nazwisko np. napisać z małej litery? :mrgreen:

Przyznam że nie pamiętam już dokładnie, o co mi chodziło w poprzednim poście. Zwykle zwracałem w DN uwagę na nieodmienione nazwy miesięcy w datach i nieodmienione nazwiska.

Na pewno o pisownie nazwiska z małej litery nie poproszą. Proponuję więcej racjonalności w pisaniu.

proboszcz

Wysłany: 2014-06-20, 08:43   

mn napisał/a:
Prawo Boże obowiązuje katolików.
Obywateli obowiązuje prawo państwowe.

Ale kiedy prawo państwo jest wbrew prawu Bożemu, to w sumieniu nie obowiązuje.
Przykładów chyba nie muszę podawać. :-)

mn 

Wysłany: 2014-06-23, 10:41   

No właśnie. Nie obowiązuje w sumieniu katolików. Sumienie obywateli niekatolików może być całkiem inne. Wywieszanie plakatów w przestrzeni publicznej to narzucanie wszystkim jednego sumienia. Katolickiego. Nie tędy droga.
Wszystko byłoby ok, gdyby plakaty były w np. w salkach, a na płocie wisiałoby zaproszenie na wystawę do salek.

Odpowiedz do tematu