Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PRO - prawo do życia.
Autor Wiadomość
Stefan 

Wysłany: 2014-06-27, 13:06   

mn napisał/a:
No właśnie. Nie obowiązuje w sumieniu katolików. Sumienie obywateli niekatolików może być całkiem inne. Wywieszanie plakatów w przestrzeni publicznej to narzucanie wszystkim jednego sumienia. Katolickiego. Nie tędy droga. ...

Jeżeli katolik pisze takie słowa, to niech się zastanowi, czy jest jeszcze członkiem naszej Wspólnoty, czy należy już do sekty!

mn 

Wysłany: 2014-07-18, 15:08   

Stefan napisał/a:
sekty!

Sektą, Panie Stefanie, to jest Rodzina Radia Maryja. Ja jestem członkiem Kościoła.

Stefan 

Wysłany: 2014-07-19, 11:53   

mn napisał/a:

Sektą, Panie Stefanie, to jest Rodzina Radia Maryja. Ja jestem członkiem Kościoła.

Panie mn, dlaczego Pan obraża ludzi, katolików, tylko dlatego, że są członkami naszej Wspólnoty Parafialnej - Rodziny Radia Maryja?!
Dlaczego Pan obraża katolików w Polsce i na świecie, tylko dlatego, że należą do Rodziny Radia Maryja?!
Ja zadałem Panu retoryczne pytanie, a Pan udziela odpowiedzi pełnej nienawiści.
Widzę, że ma Pan sumienie faryzejskie, które jest wyrazem dwulicowości moralnej i niestałości przekonań. Takie sumienie zdarza się u ludzi, dla których zewnętrzne zachowanie jest ważniejsze niż wartość, którą przedstawia.
Faryzeusz to człowiek, który głośno potępia zło wokół siebie, widzi je wyraźnie u innych, ale toleruje u siebie. Przypominam, że Pan Jezus wielokrotnie taką właśnie postawę krytykował.
A może raczej ma Pan sumienie fałszywe, które co jest dobre uznaje za obojętne lub złe, a to, co jest złe uznaje za dobre. Właśnie takie sumienie ma obecnie popyt, gdyż poglądy ludzi zdają się być wypaczone nawet w zasadniczych kwestiach.
Biblia w tej kwestii ma swoje stanowisko, dla nas jedynie prawdziwe i jednoznaczne, które brzmi: „Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem” [Iz 5,20].

mn 

Wysłany: 2014-08-03, 19:43   

To Pan pierwszy zasugerował, że należę do sekty. Niech Pan najpierw zwróci uwagę na to, co sam pisze, a dopiero później na moje wpisy.
Tak, uważam Radio Maryja za coś na kształt sekty - bardzo niebezpieczną grupę, wypaczającą nauczanie Kościoła, robiące ludziom wodę z mózgu. Nie oznacza to, że obrażam kogokolwiek wierzącego w przekazywane przez nie treści. Radio Maryja nie jest świętością, by nie podlegało krytyce. Wielokrotnie krytykowało je wielu biskupów, m.in. kard. Glemp, abp Życiński, bp Pieronek.

Odpowiedz do tematu