Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Bierzmowanie
Autor Wiadomo¶æ
too

Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-28, 10:21   

tysia122 napisa³/a:
Bo wiedzia³aby¶ co siê dzieje na roratach Marto. ;P

<co?>
_________________
W ka¿dym momencie naszego ¿ycia jedn± nog± tkwimy w ¶wiecie ba¶ni, a drug± w otch³ani piekie³.
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2009-01-02, 15:53   

S³uchajcie, ale bierzmowanie to sakrament dojrza³o¶ci chrze¶cijañskiej, powinna go przyj±æ osoba, która na prawdê jest na to gotowa. Kiedy ja sz³am do bierzmowania powa¿nie zastanawia³am siê czy to na pewno odpowiedni czas i mimo ¿e wiem, ¿e rodzice nie byliby zachwyceni i ca³a spo³eczno¶æ, w której siê obracam. W czasie przygotowania przez pare miesiêcy chodzi³am tak jak wiêkszo¶c po piecz±tki, nie mog³am siê jako¶ prze³amaæ, nie przystêpowa³±m do Komunii ¦wiêtej mia³am tzw.za³amanie wiary, ale tak powa¿nie. ale ca³y czas stara³am siê pamiêtaæ, ¿e ten sakrament powinnien daæ si³ê do wyznawania odwa¿nie mojej wiary i bronienia jej w dzisiejszym ¶wiecie. Dzi¶ ¿a³ujê tego wszystkiego,ale wiem jedno, wiem jak wa¿na jest wiara w ¿yciu ka¿dego cz³owieka. Mia³am jeszcze ten problem, ¿e lekcje religii wygl±da³y bardzo specyficznie i raczej nie mo¿na by³o porozmawiaæ o tym co nas gryzie i co siê dzieje w naszym ¶rodku. Dzisiejszy bierzmowañcy s± w o wiele lepszej sytuacji, poniewa¿ teraz nie liczy siê tak wiedza jak ich wiara. I ci co zawsze stali pod murami, skalepam, b±d¼ w parku, a na koniec szli tylko po piecz±tki dzi¶ stoj± pod o³tarzem. I mimo ¿e mo¿e nie zawsze umiej± siê zachowaæ wielu z nich stara siê i wielu siê nawróci³o. Tym którzy nie umiej± siê zachowaæ trzeba zwracaæ uwagê, dawaæ przyk³ad swoim zachowaniem, aby wiedzieli ¿e my starsi którzy ju¿ przyjêli¶my ten skarament umiemy siê zachowaæ w Ko¶ciele(przynajmniej w wiêkszo¶ci), ale nie jeste¶my przeciwko nim, ale chcemy aby wiarê przyjêli z rozumem,aby zobaczyli jej prawdziwe oblicze.Wiara jest piêkna, ale nie mo¿na do Ko¶cio³a chodziæ tylko dlatego, ¿e kto¶ ka¿e. To pokazuje nawet postawa ksiêdza w tym roku przygotowuj±cego m³odzie¿ do bierzmowania. Pozwala im na o wile wiêcej ni¿ w poprzednich latach mog³a sobie m³odzie¿ pozwoliæ,a robi to aby przekonaæ ich, ¿e Kosció³ nie jest taki z³y,ze Ko¶ció³ to ludzie i tak jak do ludzie powinni¶my mieæ do niego szacunek.
wiek 16 lat jest bardzo dojrza³ym wiekiem i bardzo was proszê bierzmowañcy podejmijcie dobr± decyzjê, a je¶li macie jakiekolwiek pytania b±d¼ zw±tpienia to na pewno pomorze wam Ks. Krzysztof, jestem o tym przekonana i obiecujê wam moj± modlitwê.
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2009-05-24, 15:05   

4 fotki z bierzmowania

http://img190.imageshack.us/gal.php?g=img0130o.jpg

http://yfrog.com/5aimg0130ojx
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2009-05-25, 23:08   

Zdjêcia bardzo ³adne,a ca³a uroczysto¶æ wysz³a piêknie
By³am pod wra¿eniem scholi
gratulujê Ksiêdzu i :-D
Pozdrawiam ciep³o :*

Wszystkiego dobrego
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2009-10-11, 08:09   Bierzmowañcy (bis)

Tegorocznych kandydatów do przyjêcia sakramentu Bierzmowania przygotowuje ks. S³awomir. On te¿ przygotowa³ now± stronê internetow± przeznaczona dla kandydatów ( http://www.naszawiara.com ) zapraszamy do odwiedzin a tu podzielenia siê pomys³ami: co sprawiæ by m³odzi bardziej poznali Boga i chcieli byæ bli¿ej Niego.[/b]
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2009-10-26, 22:44   

Czy¿by brak pomys³ów??
 
     
tulipa 

Wiek: 30
Do³±czy³a: 28 Sty 2010
Posty: 3
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2010-03-04, 17:25   

Hm...choæ pytanie dawno temu by³o zadane my¶lê ¿e wci±¿ jest aktualne. Moim zdaniem z lud¼mi którzy przygotowuj± siê do sakramentu bierzmowania trzeba bardzo du¿o rozmawiaæ i to chyba przede wszystkim po to by zmieniæ ich sposób patrzenia na Ko¶ció³. My¶lê ¿e trzeba im pokazaæ ¿e Ko¶ció³ (wbrew tego co im siê czêsto wydaje) niczego tak naprawdê od nich nie wymaga. M³odzi ludzie najczê¶ciej postrzegaj± Ko¶ció³ jako miejsce do którego musz± chodziæ co niedzielê bo potrzebuj± podpisu w ksi±¿eczce, mo¿e trzeba im pokazaæ ¿e w Ko¶ciele jest dla nich co¶ warto¶ciowego by przestali kojarzyæ uczestniczenie w mszy jako rutynowy obowi±zek potwierdzony wpisem do ksi±¿eczki.
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2010-03-07, 20:43   

Pytanie nadal aktualne! - pewnie ¿e aktualne. Dziêki za tê odpowied¼ przyda³oby siê wiêcej takich odpowiedzi, jednocze¶nie nasuwa siê kolejne pytanie jak to zrobiæ by ich zachêciæ?, jak pokazaæ? Wydaje siê ¿e braki jakie s± w rozumieniu wiary s± tak ogromne ¿e trudno podczas kilku spotkañ (i to tych pod przymusem) ukazaæ im piêkno kroczenia za Jezusem.

Pewnie ¿e ³aska Bo¿a dzia³a - i powolutku przemienia ludzkie serca, jednak nie nadaremno kto¶ powiedzia³ ¿e w wielu przypadkach bierzmowanie jest to uroczyste po¿egnanie z Ko¶cio³em w obecno¶ci Biskupa. Choæ powiem szczerze ¿e moje serce i dusza raduje siê ogromnie kiedy widzê moich zesz³orocznych bierzmowañców uczestnicz±cych we Mszy ¶w. S± tacy którzy przychodz± regularnie i tacy którzy od czasu do czasu siê pojawiaj± - DZIÊKUJÊ WAM Z ¦WIADECTWO!!!
 
     
tulipa 

Wiek: 30
Do³±czy³a: 28 Sty 2010
Posty: 3
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2010-03-08, 16:29   

Pewnie bierzmowañcy zaraz by chcieli wycofania ksi±¿eczek ale to chyba nie jest dobry pomys³. Pewnie mój rocznik mnie zabije ale tak zwane przez nas w zesz³ym roku "¿ó³te papiery :]" które w tym roku zmieni³y kolor na bia³y nie s± takie z³e. ¦miem twierdziæ ¿e mi nawet bardzo pomog³y. Gdyby nie ten kawa³ek papieru na który zbierali¶my piecz±tki to pewnie bym nie chodzi³a do Ko¶cio³a i siê nie przekona³a jakie to wspania³e miejsce.

Co do tego jak im pokazaæ ¿e Ko¶ció³ nie jest wcale taki z³y jak im siê wydaje...hm, to ju¿ trudniejsza sztuka. Mo¿e musieliby zobaczyæ ¿e Msza ¦wiêta nie zawsze musi wygl±daæ tak samo jak w niedzielê. Wiem z w³asnego do¶wiadczenia ¿e np. pi±tkowe Msze dla m³odzie¿y prze¿ywa siê troszkê inaczej ni¿ te w niedzielê. Kiedy mój rocznik siê przygotowywa³ to ze wszystkich Mszy najbardziej nie lubi³am tych w czwartki :[ mo¿e dlatego ¿e jak siê cz³owiek chcia³ pomodliæ w spokoju to nie do koñca by³o to mo¿liwe bo czê¶æ z bierzmowanych przychodzi³a na spotkania towarzyskie a nie na Mszê. Mo¿e dla m³odzie¿y trzeba by by³o t± Mszê jako¶ "urozmaiciæ". Nie mówiê tu o jaki¶ wielkich udziwnieniach ale mo¿e gdyby zamiast piosenek z drogi do nieba graæ czasami takie jak na ¦wiêcie M³odzie¿y na Górze ¦w. Anny. Nie mówiê ¿eby robiæ z Mszy dyskoteki o nie nigdy w ¿yciu ale wiem ¿e m³odzie¿ jest o wiele bardziej skupiona i chêtna do bycia cicho gdy siê ich czym¶ zaciekawi :] Mo¿e dziêki temu ci którzy chc± siê modliæ bêd± mogli to robiæ w spokoju. Oczywi¶cie to tylko propozycja, równie dobrze mo¿e zostaæ tak jak jest ale mo¿e warto choæ na próbê raz ¶ci±gn±æ zespó³ z pi±tku na czwartek i zobaczyæ czy bêd± spokojniejsi... Chwilowo to chyba jedyny pomys³ jaki mam...mam nadziejê ¿e pomo¿e on Ksiêdzu wymy¶liæ co¶ lepszego :]

Co do podziêkowañ to chyba raczej my powinni¶my Ksiêdzu dziêkowaæ za to ¿e nas Ksi±dz przygotowywa³. Gor±ce BÓG ZAP£AÆ i dziêkujê :] za przygotowanie mnie do tego wspania³ego sakramentu :] i za te wszystkie katechezy na których mo¿na by³o pos³uchaæ o Bogu i ¿yciu, a po lekcji wyj¶æ z nutk± zadumy nad tym jak siê ¿yje a jak powinno siê ¿yæ jeszcze raz BÓG ZAP£AÆ :]
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2010-04-11, 14:35   

Owszem masz racje!Nie jeden narzeka na to,¿e ma podbijaæ piecz±tki,bo po co.Przecie¿ i tak chodzê do Koscio³a,ale czy na pewno chodzi³by¶ do Koscio³a m³ody cz³owieku czy chodzi³by¶ pod Ko¶ció³ by poogl±daæ wystawy,które znasz ju¿ na pamiêæ.Sam sobie odpowiedz...Przecie¿ w Ko¶ciele nic siê nie dzieje s³yszymy ci±gle,ludzie tylko patrz± jak jestem ubany,ubrana.Czy patrze na o³tarz czy w boczn± kaplicê,czy gdzie siedze,a czy to dla Ciebie na prawde takie wa¿ne.Po w³a¶ciwie chodzimy do Koscio³a i przede wszytskim dla kogo?Dla Boga czy dla drugiego cz³owieka?
...
Msza ¦wiêta to najcudowniejsze spotkanie z Chrystusem.Na naszych oczach dokonuje siê cud,na anszych oczach umiera Jezus,a potem zmartwychwstaje.I nie ma ró¿nicy czy siedzisz w bocznej kaplicy czy nie,czy jeste¶ w ostatniej czy pierwszej ³awce,bo ten cud,na który sznase Bóg daje Tobie musi dokonaæ siê nie tylko na o³tarzu,ale przede wszystkimw Twoim sercu.To Ty musisz uwierzyæ i chcieæ by Chrystus odmieni³ Twoje ¿ycie,by sta³ siê Twoim przyjacielm.
sakrament Bierzmowania to sakrament dojrza³o¶ci chrze¶cijañskiej.Przystêpuj±c do niego powinni¶my byæ zdecydowani do tego,do czego przystêpujemy,a nie robiæ to pod presj±.Ten sakrament nie powinien byæ oficjalnym po¿egnaniem siê z Ko¶cio³em przy udziale biskupa z jego b³ogos³awieñstwem w dodatku,ale dziêki temu sakramentowi ka¿dy czlowiek powinien jeszcze bardziej dojrzale wyznaæ swoj± wiarê i dopu¶ciæ Boga do siebie.Wiara ka¿dego cz³owieka jest inna,ale do tego sakramentu nikt nie powinien nikogo przymuszaæ.W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest zachêciæ m³odych ludzi do tego,by przekroczyli próg ¶wi±tyni wiêcej ni¿ tylko w niedziele i my ludzie,którzy byli¶my ju¿ u tego sakramentu powinni¶my byæ dla nich jakimi¶ ¶wiadkami tego,¿e warto zaufaæ Bogu,¿e warto z wiar± i ufno¶ci± powiedzieæ Mu s³owa,któ wypowiadamy ka¿dego dnia "B±d¼ wola Twoja" i pozwoliæ Mu tylko wej¶æ do naszych serc-resztê sam uczyni.Katechezy powinny daæ m³odym ludziom do my¶lenia i pokazaæ,¿e na religii maj± prawo zapytaæ czy porozmawiaæ na jaki¶ temat.Dobrze by³oby gdy ksi±dz,katecheta by³ dla nich nie tylko kim¶ obcym,ale kim¶ z kim bêd± mogli porozmawiaæ,do kogo bêd± mogli zwróciæ siê o pomoc.Wtedy zobacz±,¿e w Kosciele s± tacy sami ludzie jak oni,a nie tacy którzy spadli z ksiê¿yca i chc± zaw³adn±æ ich ¿yciem.M³odzi ludzie potrafi± daæ swiadectwo je¶li sami miêli odpowiedniego ¶wiadka tego,który prowadzi³ ich do o³tarza Chrystusowego,który pokaza³ im,¿e wiara to nie tylko wiedza,ze religia to nie tylko wiedza,ale równie¿ to jakimi s± lud¼mi.Ukazanie prawd wiary w sposób inny ni¿ dotychczas daje do my¶lenia.Czêsto doprowadza do ³ez,wybuchu p³aczu,wy¶cia z lekcji i trza¶niêcia drzwiami,ale s³owa pozostaj± w sercu an zawsze,To one potrafi± zmieniæ tak wiele w cz³owieku.Pamiêtam s³owa tych,którzy wyszli z r±k ksiêdza,pamiêtam ich wzruszenie po ka¿dej lekcji,wracanie an karty swoich zeszytów z religii,s³ów wypowiedzianeych podczas tych 45mienut czy podczas rozmowy prywatnej oraz s³ów"mnie nie interesuje Wasza wiedza,tylko Wasza wiara"Dajac takie swaidectwo trudno dziwiæ siê,¿e owoce s± tak dobre.Osoby,które na prawde zosat³y przemienione dzi¶ daj± ¶wiadectwo swojego ¿ycia niejednokrotnie pokazuj±c innym,¿e moj± wiarê-silê,której tak wielu nie zna,ze dzieki s³owom na kartach Pisma ¦wiêtego pokonaj± to,co trudne i ciê¿ki.Maj±c nadziejê w Jezusie nigdy nie zga¶nie ich lapma,czêsto palona od po³amanej ju¿ zapa³ki.Wiara jest czym¶ co an nowo odkrywamy ka¿dego dnia i o to powinni¶my siê modliæ.jedne jak mozemy pomóc bierzmowañcom ka¿dego roku to modliæ siê za nich i daæ im ¶wiadectwo,bo doki my bedziemy bali siê,wstydzili tego kim ejste¶my i,ze jeste¶my lud¼mi wierz±cymi to nie dziwmy siê,ze m³odzi nie chc± przyj¶æ do Ko¶cio³a skoro my nie daje im nic co moze byæ dla nich przyk³adem.wybieraj±c odpowiednich swiadków moze kroczyæ co raz dalej,bo to oni powini ukierunkowywaæ nas w wierze,pokazywaæ drogê i byæ dla nas przyka³dem jak ¿yæ i nie poddawaæ siê gdy góra co raz wiêksza,a si³ co raz mniej.
Bó codziennie ka¿demu daje ³askê Bo¿±,ale by j± zobaczyæ,doceniæ i wykorzystaæ musimy chcieæ otworzyæ nasze serca na tego,który ka¿dego dnia dotykaj±c naszych serc odmienia je i powtarza "powiedz ludziom,¿e kocham ich,¿e siê o nich wci±¿ troszczê,je¶li zeszli ju¿ z moich dróg powiedz,ze szukam ich".

Ja równie¿ dziêkujê za ka¿de swiadectwo cz³owieka,który dziêki Bogu staje na mojej drodze,obdarza mnie swoim ciep³ym u¶miechem,niepotêpiajacym spojrzeniem i swoim zyciem pokazuje,ze wszystko mo¿na przetrzymaæ,bo Bóg niegdy nie zsy³a na nas tego,czego nie mozemy znie¶æ.
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group