Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
szatan
Autor Wiadomo¶æ
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-05, 11:08   szatan

Czy szatan zna nasz± przysz³o¶c?
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-12-06, 14:15   

Szatan nie zna naszych my¶li i nie zna przysz³o¶ci.

Szatan jest bytem bardzo inteligentnym i obdarzonym w³adz± (która rzecz jasna na tle Bo¿ej potêgi i mi³o¶ci jest nieskoñczenie ma³a).
Przysz³o¶ci – w sensie absolutnym – szatan nie zna, ale bêd±c bytem bardzo inteligentnym, dla którego czas i przestrzeñ (czasoprzestrzeñ) nie jest takim ograniczeniem, jak dla nas ludzi, mo¿e z du¿± doz± prawdopodobieñstwa wnioskowaæ o przysz³ych wydarzeniach. Czyniæ to mo¿e tym dok³adniej i trafniej, gdy¿ obserwuje cz³owieka, jego s³owa, zachowanie, relacje miêdzyludzkie itp.
Nieraz zdarza siê nam czytaæ horoskopy i je analizowaæ, Dla zabawy bierzemy udzia³ we wró¿bach andrzejkowych. Niemowlakowi przypinamy czerwon± wst±¿eczkê do ubranka lub po¶cieli. Cyganka czy wró¿ka nam powró¿y.
I nie zdajemy sobie sprawy, ¿e grzeszymy przeciw pierwszemu przykazaniu.

"Nie bêdziecie siê zwracaæ do wywo³uj±cych duchy ani do wró¿bitów. Nie bêdziecie zasiêgaæ ich rady, aby nie splugawiæ siê przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz!" (Kp³ 19:31).

Mo¿e trochê chaotycznie ( :lol: :lol: :lol: ), ale w wielkim skrócie mam takie przemy¶lenia.
_________________

 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-06, 21:41   

Dziêkujê za odpowied¿ :->
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-06, 23:01   

Wiêc jakim sposobem szatan kusi do z³a?Skoro nie zna naszych my¶li to sk±d wie w jaki nasz s³aby punkt uderzyc??Czy to jest tak,¿e kusi ludzi na ¶lepo.I udaje mu siê jak trafi na podatny grunt?
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-12-07, 00:49   

Nawet przez przyjêcie Chrztu ¦w. pozostaje w cz³owieku sk³onno¶æ do grzechu.
Odpuszczony grzech pierworodny, odpuszczone grzechy osobiste zostawiaj± w cz³owieku osad, nazywamy to zarzewiem grzechu: po¿±dliwo¶æ oczu, po¿±dliwo¶æ cia³a i pycha. Szatan to widzi i wykorzystuje. Jak wspomnia³em wcze¶niej obserwuje on cz³owieka i widzi jego „s³abe punkty”. Wykorzystuje tê obserwacjê i pozostawiony osad grzechu. Atakuje, gdy zauwa¿a, ¿e trafia na podatny grunt.
A ten atak nazywamy po prostu kuszeniem. Jedni z nas czêsto ulegaj± temu kuszeniu, inni potrafi± walczyæ. Walka z ci±g³ym kuszeniem jest wpisana w ¿ycie ka¿dego chrze¶cijanina.
Bardzo wa¿n±, mo¿e nawet najwa¿niejsz± spraw±, jest nieustanna modlitwa o dar si³y w walce ze z³em. Ju¿ sama modlitwa jako akt woli stanowi formê “deklaracji” trwania przy Bogu.
Ale zasadnicz± spraw± jest nie zawieranie jakiegokolwiek kompromisu ze z³em. Nie zawsze siê to udaje, ale mi³o¶æ Chrystusa pozwala nam na ci±g³e powstawanie po „upadku” i przybli¿a nas do Niego.
_________________

 
     
kuboleo 


Wiek: 34
Do³±czy³: 13 Maj 2008
Posty: 30
Sk±d: Kêdzierzyn-KO¬LE
Wys³any: 2008-12-08, 00:27   

Chaos napisa³/a:
Wiêc jakim sposobem szatan kusi do z³a?Skoro nie zna naszych my¶li to sk±d wie w jaki nasz s³aby punkt uderzyc??Czy to jest tak,¿e kusi ludzi na ¶lepo.I udaje mu siê jak trafi na podatny grunt?


Odpowied¼ jest prosta. Dopasowuje siê do obecnej sytuacji cz³owieka.
 
 
     
lena 

Wiek: 24
Do³±czy³a: 24 Lis 2008
Posty: 6
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2009-11-14, 16:27   

Nie gadajta o szatanie, bo siê bojam! :oops: :oops: :oops:
_________________
Lenka
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2010-03-04, 21:00   

Najwiêkszym zwyciêstwem szatana jest to,¿e cz³owiek przestaje wierzyæ,¿e on istnieje.Nie dopuszcza do siebie my¶li,¿e on dzia³a,a on wtedy robi co mu siê podoba.Wprowadza zw±tpienie,pozbawia nadziei i lampy,któa zawsze ¶wieci na ka¿dym zakrêcie ¿yciowej drogi.Cz³owiek przestaje widzieæ swoj± warto¶æ,ma tak nisk± samoocenê,¿e nikt nie potrafi jej zmieniæ.Cz³owiek zapomina,¿e dla Boga jest wyj±tkowy,bo zosta³ stworzony na Jego obraz i podobieñstwo.Czasem cz³owiekowi wydaje siê,¿e to co w rzeczywisto¶ci nie ejst grzechem jest nim,poniewa¿ szatan tak dzia³a.Dzia³a w naszych sercach i uderza w to,co najbardziej bêdzie boleæ.Przychodzi gdy cz³owiekowi jest ciê¿ko,gdy odchodz± najbli¿si,zadaje pytanie gdzie by³ Bóg,a cz³owiek ju¿ nie my¶li powtarza po szatanie,a Bóg czeka,stoi i czeka,bo pragnie naszego dobra.Szatan jest w stanie zaw³adn±æ ka¿d± dusz± dopóki doputy cz³owiek nie zda sobie sprawy,¿e byt ten istnieje,dzia³a i pragnie naszego uapdku.Im bli¿ej bêdziemy Boga,im czê¶ciej bêdziemy przyjmowaæ Chrystusa do serce,im czêsciej bêdziemy przystêpwoaæ do Sakramentu Pojednania z Bogiem i bim czêsciej bêdziemy w komuni nie tylko z bogiem,ale i z bli¼nimy tym szatan bêdzie mia³ mniejsze pole popisu.Ka¿dego dnia ka¿dy z nas powtarza s³owa modlitwy "Ojcze Nasz",róbmy to wiêc z wiar± i sensem mówienia s³ów.Z ufno¶ci± powtarzajmy Bogu b±d¼ wola Twoja,b±d¼ wola Twoja Panie.Owszem czasem jest ciê¿ko,czasem p³yn±³ ³zy,ale gdy nauczymy siê z wiar± ka¿d± sferê swojego ¿ycia oddaæ Bogu,kiedy staniemy siê nowordkami duchowymi i od nowa zaczniemy uczyæ siê ¿yæ na drodze wiary,potem bêdziemy raczkowaæ i wraczaæ w doros³o¶æ,nic nas nie powstrzyma,ale wszsytko musimy robiæ z Bogiem,z ufno¶ci± i wiar±,a jednocze¶nie z rozumem,i¿ czêsto szatan dzia³a na tych,któych kochamy by odwiedli nas od Ko¶cio³a czy wiary,ale dopóki Bóg jest na pierwszem miescu wszystko inne jest na w³a¶ciwym miejscu.Czasem mo¿emy straciæ przyjació³,czy bliskie nam osoby,które kochamy z powodu naszych zasad,ale oni w koñcu zrozumiej±,¿e bez Boga nie da siê ¿yæ,bo to On daje si³ê.W ciszy mo¿emy us³yszeæ s³owa Boga.Je¶li bêdzimey potrafili trwaæ w ciszy i pe³niæ Jego wolê powstaniemy z ka¿dego upadku i nie damy zwyciê¿yæ szatanowi w naszym ziemskim pielgrzymowaniu.Kiedy bêdziemy potrafili ka¿dego dnia rozmawiaæ z Jezusem jak z przyjacielem szatan bêdzie próbowa³,ale nie bedzie wiedzia³ jak dzia³aæ,bo my bêdziemy blisko ¶wiat³o¶ci,która jego razi ¿yj±c w ³asce Bo¿ej,w mi³o¶ci do boga i drugiego cz³owieka po¶wiêcaj±c siê temu do czego nas Bóg powo³a³ pomagaj±c tym,których spotkamy.
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group