Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Postulaty i pro¶by do nowego Proboszcza.
Autor Wiadomo¶æ
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-12-30, 11:26   

A co do nieprawd w li¶cie biskupów, wska¿ê na najwa¿niejsze: Genderyzm nie dostrzega sta³ych i niezmiennych podstaw ludzkiej seksualno¶ci. Wed³ug tej ideologii cz³owiek mo¿e siebie w dobrowolny sposób okre¶laæ: czy jest mê¿czyzn± czy kobiet±, mo¿e te¿ dowolnie wybieraæ w³asn± orientacjê seksualn±. Co wiêcej, to samookre¶lenie nie musi byæ jednorazow± decyzj±, ale mo¿e zmieniaæ siê wielokrotnie w ¿yciu.
oraz
Wielkim zagro¿eniem ideologii gender jest wprowadzanie – poprzez niebezpieczne programy wychowawcze – w serca i umys³y dzieci oraz m³odych ludzi w±tpliwo¶ci co do ich w³asnej p³ciowo¶ci. Dzieje siê to m.in. przez namawianie dzieci do odgrywania na zmianê ról mêskich i kobiecych. Te z pozoru niewinne zabawy, wprowadzane pod p³aszczykiem równouprawnienia, staj± siê faktycznie gro¼nymi eksperymentami sugeruj±cymi, ¿e cz³owiek mo¿e siebie dowolnie wyra¿aæ i definiowaæ.
Biskupi najpewniej my¶l± o skrajnych i marginalnych wynaturzeniach, które podszywaj± siê pod gender studies. Jednak na tej samej zasadzie mo¿na by oceniaæ Ko¶ció³ przez dzia³alno¶æ - przyk³adowo - "ksiê¿y-patriotów" z lat 50., abp Paetza czy abp Emmanuela Milingo ;-)
Wrzucanie tych zjawisk do jednego worka z naukow± refleksj± prowadzon± na wiêkszo¶ci polskich uczelni (nawet na KUL!!!!!!!!) czy warto¶ciowymi szkoleniami i programami edukacyjnymi dot. równouprawnienia, jest absurdem!!!

Ksiê¿e proboszczu, odpowiednie teksty z "TP" i nie tylko mogê przes³aæ nawet mailem, je¶li bêdzie ze strony ks. proboszcza taka wola.
Na zakoñczenie warto¶ciowy cytat:

Ja te¿ mam tak± obawê w sobie, ¿e pojawienie siê tego tematu jest zwi±zane z prób± odbicia siê od dna, do którego zostali¶my przybici przez problemy zwi±zane z pedofili±. Ja tego nie jestem w stanie stwierdziæ obiektywnie, to jest mój os±d sytuacji od zewn±trz. Ale ja te¿ mam tak± obawê, bo innej racjonalnej przyczyny dla podjêcia tego tematu w tym momencie nie widzê. Tu potrzeba wiêkszej subtelno¶ci w omawianiu ca³ego zagadnienia, poniewa¿ to, co kryje siê pod szyldem gender kryje siê bardzo wiele postaw. Od takich postaw akcentuj±cych równouprawnienie, to, ¿eby stereotypy kulturowe nie ogranicza³y kobiet, i tutaj pe³na zgoda i poparcie. Natomiast w ramach tego szerokiego nurtu gender istniej± zjawiska, które niepokoj±. ¬ród³a lêków biskupów nie s± w kraju tylko poza granicami. Nie znajdujê w kraju, w Polsce takich powodów, dla których mo¿na by takie rzeczy pisaæ. Ja zawsze dajê pierwszeñstwo S³owu Bo¿emu, szczególnie kiedy mamy uroczysto¶æ, bo to jest to, co buduje wiernych. Natomiast o tego typu problemach w innych przestrzeniach powinni¶my rozmawiaæ. Dlatego nie czyta³bym tego listu.
o. Pawe³ Gu¿yñski, przeor klasztoru dominikanów w £odzi
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2013-12-30, 16:12   

„Biskupi najpewniej my¶l± o skrajnych i marginalnych wynaturzeniach, które podszywaj± siê pod gender studies”. A mo¿e biskupi i inni zaniepokojeni osobnicy, którzy zamiast na czubek w³asnego nosa patrz± w przysz³o¶æ my¶l± np. o takich sytuacjach: http://www.polskieradio.p...n-sam-wybierze? A to dopiero pocz±tek. Panie mn, ma Pan dzieci? Bo kiedy cz³owiek urabia sobie rêce po ³okcie, ¿eby w tych dziwnych czasach wychowaæ m³odego cz³owieka, to perspektywa znacznie siê zmienia... :-x
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-12-30, 18:04   

"Lecz kto by siê sta³ powodem grzechu dla jednego z tych ma³ych, którzy wierz± we Mnie, temu by³oby lepiej kamieñ m³yñski zawiesiæ u szyi i utopiæ go w g³êbi morza". Mt 18,6

I upar³o siê dziecko i zatupa³o nó¿kami.
http://www.pch24.pl/-rown...ze,17696,i.html
Przed inwazj± gender na polskie szko³y ostrzega o. Józef Augustyn, jezuita:
http://rodzina.wiara.pl/d...-polskie-szkoly

A mo¿e dla wielu katolików „Tygodnik Powszechny” (trafnie nazywany „Ob³udnikiem powszechnym”) nie jest ju¿ od bardzo d³ugiego czasu ani autorytetem moralnym ani autorytetem medialnym! Powo³ywanie siê na tre¶ci tam umieszczone i u¿ywanie ich jako argumentu wytykaj±cego k³amstwo, jest skrajnie niegrzeczne i niedorzeczne.
Ju¿ sam nak³ad „Tygodnika Powszechnego” ¶wiadczy o jego mia³ko¶ci i jednostronno¶ci. I ma siê on (ta gazeta) tak do katolicyzmu w Polsce, jak ks. Boniecki do bycia wrogiem Nergala.
http://wpolityce.pl/wydar...ele-nasz-wywiad

Reakcja polskich rodziców, jak¿e inna od reakcji „Ob³udnika powszechnego”:
http://wpolityce.pl/wydar...u-przeciwstawic
_________________

 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2013-12-31, 14:30   

Tak sobie my¶lê, ¿e je¿eli jaki¶ czytelnik TP denerwuje siê na biskupów, ¿e ¶mieli wyraziæ swój pogl±d np. na temat gender, to chyba dobrze ....... :-D Bo to jest sygna³, ¿e biskupi maj± racjê "i nie ulegaj± naciskom nielicznych, choæ bardzo g³o¶nych, ¶rodowisk dysponuj±cych niema³ymi ¶rodkami finansowymi, które próbuj± dokonywaæ eksperymentów na dzieciach i m³odzie¿y".
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-01-05, 18:40   

Ojcze, wszystko jest OK! Tak tylko tu Andziu¶ marudzi, ale wie, ¿e Ojciec odwala ¶wietn± robotê. Szacunek!
Ale tu ¶wietny text. Dotyczy to i naszej parafii: http://www.deon.pl/religi...okatolicki.html
_________________
Andy
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-01-06, 13:49   

Jest ca³e bogactwo wspólnot w ko¶ciele, w których ¶wieccy mê¿czy¼ni mog± „siê wykazaæ”. Ponoæ ma ruszyæ w naszej parafii Domowy Ko¶ció³. Mo¿e przyjdzie te¿ czas na „ekipy” (http://www.end.org.pl/). Z tego co s³yszê, nareszcie mamy proboszcza otwartego na aktywno¶æ ¶wieckich w ko¶ciele. Nic, tylko wybieraæ i dzia³aæ...
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-01-13, 11:16   

orlando napisa³/a:
nareszcie mamy proboszcza otwartego na aktywno¶æ ¶wieckich w ko¶ciele. Nic, tylko wybieraæ i dzia³aæ...

Po tym, co ks. proboszcz napisa³, nie wiem czy jest otwarty na ¶rodowisko "Tygodnika Powszechnego".
Zreszt±... jak dla ks. proboszcza jestem farbowanym katolikiem, to chyba powinien przede mn± jak lew broniæ wspólnotê parafialn±, bym zepsucia nie szerzy³? ;-)
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-01-14, 16:07   

Nie do koñca rozumiem sens tej wypowiedzi. Tu nie chodzi o bicie piany, ani o uprawianie polityki, ale o pracê nad rozwojem w³asnej duchowo¶ci i pomoc innym.
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-03-15, 19:44   

Czym siê przejawia owo otwarcie ks. proboszcz na ¶wieckich? Proszê o przyk³ady.
_________________
Andy
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-03-24, 11:25   

Andy napisa³/a:
Czym siê przejawia owo otwarcie ks. proboszcz na ¶wieckich? Proszê o przyk³ady.


Odsy³am do mojej wypowiedzi trzy wpisy powy¿ej. Tam s± podane konkretne przyk³ady. Przez wiele lat, pomimo czêsto powtarzanych pró¶b dotycz±cych aktywowania ¶wieckich wspólnot w naszej parafii, panowa³a tutaj pustynia. Znam sporo osób z naszej parafii, które uczestnicz± w ruchach dla ¶wieckich w innych parafiach, np. u Oblatów w Kêdzierzynie, gdzie dzieje siê naprawdê sporo. A mo¿e, zamiast narzekaæ, sam Pan wyjdzie z jak±s propozycj±, Panie Andy?
 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-04-04, 19:04   

Powstawanie wspólnot, to jest pewien proces. Trudno teraz na hurra wymy¶laæ grupy, ¿eby poprawiæ statystyki parafialne. Osoby chodz±ce regularnie na Msze ¶w. do naszego ko¶cio³a wiedz±, ¿e jestem otwarty na ró¿ne pomys³y. Je¿eli jest potrzeba aktywowania jakie¶ wspólnoty, nie widzê ¿adnego problemu. Proszê siê zg³osiæ, porozmawiamy, zastanowimy siê nad pomys³em i na pewno co¶ dobrego powstanie. W ostatnim czasie powsta³ Kr±g Domowego Ko¶cio³a i Wspólnota Trudnych Ma³¿eñstw Sychar. Trzeba te¿ zadbaæ o te wspólnoty, które ju¿ mamy. :-D
Mniej narzekaæ a wiêcej dzia³aæ. Pozdrawiam!!!
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-08-03, 19:48   

Msza ¶w. tydzieñ temu rozpoczê³a siê chyba z 15 min. opó¼nieniem.
Trochê to dziwne by³o.
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-08-09, 13:39   

Byæ mo¿e kto¶ potrzebowa³ modlitwy. Trzeba by³o ten kwadrans przeznaczyæ np. na odmówienie ró¿añca. :mrgreen:
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-08-23, 11:10   Tablica na klepsydry.

Koñczy siê malowanie frontowej czê¶ci elewacji ko¶cio³a p.w. Wniebowziêcia Naj¶wiêtszej Marii Panny. Piêkne pastelowe kolory, wszystko l¶ni czysto¶ci±, wiêc szkoda by³oby to zabrudziæ „na dzieñ dobry”.
Bo z wieloletni± tradycj±, obok drzwi prowadz±cych na chór, przyklejane s± klepsydry. Ale z braku odpowiedniej tablicy, przyklejane s± bezpo¶rednio na murze.
Mo¿e znalaz³by siê kawa³ek p³yty drewnianej, na któr± nakleja³oby siê klepsydry, bez niepotrzebnego niszczenia muru.
Na razie jedn± przyklejono na murze obok, wiêc kolejne mog± pojawiæ siê ju¿ na ¶wie¿ej elewacji.
_________________

 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-09-18, 06:14   

Dzi¶ ¶w. Stanis³awa Kostki. Kiedy¶ w naszej parafii by³o specjalne trzydniowe przygotowanie dla m³odzie¿y przed tym ¶wiêtem. By³o ono godnie obchodzone w ma³ym ko¶ciele. Teraz tego nie ma. Dlaczego?
_________________
Andy
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group