Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postulaty i prośby do nowego Proboszcza.
Autor Wiadomość
mn 

Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 78
Skąd: Koźle
Wysłany: 2013-12-30, 11:26   

A co do nieprawd w liście biskupów, wskażę na najważniejsze: Genderyzm nie dostrzega stałych i niezmiennych podstaw ludzkiej seksualności. Według tej ideologii człowiek może siebie w dobrowolny sposób określać: czy jest mężczyzną czy kobietą, może też dowolnie wybierać własną orientację seksualną. Co więcej, to samookreślenie nie musi być jednorazową decyzją, ale może zmieniać się wielokrotnie w życiu.
oraz
Wielkim zagrożeniem ideologii gender jest wprowadzanie – poprzez niebezpieczne programy wychowawcze – w serca i umysły dzieci oraz młodych ludzi wątpliwości co do ich własnej płciowości. Dzieje się to m.in. przez namawianie dzieci do odgrywania na zmianę ról męskich i kobiecych. Te z pozoru niewinne zabawy, wprowadzane pod płaszczykiem równouprawnienia, stają się faktycznie groźnymi eksperymentami sugerującymi, że człowiek może siebie dowolnie wyrażać i definiować.
Biskupi najpewniej myślą o skrajnych i marginalnych wynaturzeniach, które podszywają się pod gender studies. Jednak na tej samej zasadzie można by oceniać Kościół przez działalność - przykładowo - "księży-patriotów" z lat 50., abp Paetza czy abp Emmanuela Milingo ;-)
Wrzucanie tych zjawisk do jednego worka z naukową refleksją prowadzoną na większości polskich uczelni (nawet na KUL!!!!!!!!) czy wartościowymi szkoleniami i programami edukacyjnymi dot. równouprawnienia, jest absurdem!!!

Księże proboszczu, odpowiednie teksty z "TP" i nie tylko mogę przesłać nawet mailem, jeśli będzie ze strony ks. proboszcza taka wola.
Na zakończenie wartościowy cytat:

Ja też mam taką obawę w sobie, że pojawienie się tego tematu jest związane z próbą odbicia się od dna, do którego zostaliśmy przybici przez problemy związane z pedofilią. Ja tego nie jestem w stanie stwierdzić obiektywnie, to jest mój osąd sytuacji od zewnątrz. Ale ja też mam taką obawę, bo innej racjonalnej przyczyny dla podjęcia tego tematu w tym momencie nie widzę. Tu potrzeba większej subtelności w omawianiu całego zagadnienia, ponieważ to, co kryje się pod szyldem gender kryje się bardzo wiele postaw. Od takich postaw akcentujących równouprawnienie, to, żeby stereotypy kulturowe nie ograniczały kobiet, i tutaj pełna zgoda i poparcie. Natomiast w ramach tego szerokiego nurtu gender istnieją zjawiska, które niepokoją. Źródła lęków biskupów nie są w kraju tylko poza granicami. Nie znajduję w kraju, w Polsce takich powodów, dla których można by takie rzeczy pisać. Ja zawsze daję pierwszeństwo Słowu Bożemu, szczególnie kiedy mamy uroczystość, bo to jest to, co buduje wiernych. Natomiast o tego typu problemach w innych przestrzeniach powinniśmy rozmawiać. Dlatego nie czytałbym tego listu.
o. Paweł Gużyński, przeor klasztoru dominikanów w Łodzi
 
     
orlando

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wysłany: 2013-12-30, 16:12   

„Biskupi najpewniej myślą o skrajnych i marginalnych wynaturzeniach, które podszywają się pod gender studies”. A może biskupi i inni zaniepokojeni osobnicy, którzy zamiast na czubek własnego nosa patrzą w przyszłość myślą np. o takich sytuacjach: http://www.polskieradio.p...n-sam-wybierze? A to dopiero początek. Panie mn, ma Pan dzieci? Bo kiedy człowiek urabia sobie ręce po łokcie, żeby w tych dziwnych czasach wychować młodego człowieka, to perspektywa znacznie się zmienia... :-x
 
     
Stefan 


Wiek: 69
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 259
Skąd: Koźle
Wysłany: 2013-12-30, 18:04   

"Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza". Mt 18,6

I uparło się dziecko i zatupało nóżkami.
http://www.pch24.pl/-rown...ze,17696,i.html
Przed inwazją gender na polskie szkoły ostrzega o. Józef Augustyn, jezuita:
http://rodzina.wiara.pl/d...-polskie-szkoly

A może dla wielu katolików „Tygodnik Powszechny” (trafnie nazywany „Obłudnikiem powszechnym”) nie jest już od bardzo długiego czasu ani autorytetem moralnym ani autorytetem medialnym! Powoływanie się na treści tam umieszczone i używanie ich jako argumentu wytykającego kłamstwo, jest skrajnie niegrzeczne i niedorzeczne.
Już sam nakład „Tygodnika Powszechnego” świadczy o jego miałkości i jednostronności. I ma się on (ta gazeta) tak do katolicyzmu w Polsce, jak ks. Boniecki do bycia wrogiem Nergala.
http://wpolityce.pl/wydar...ele-nasz-wywiad

Reakcja polskich rodziców, jakże inna od reakcji „Obłudnika powszechnego”:
http://wpolityce.pl/wydar...u-przeciwstawic
_________________

 
     
proboszcz

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wysłany: 2013-12-31, 14:30   

Tak sobie myślę, że jeżeli jakiś czytelnik TP denerwuje się na biskupów, że śmieli wyrazić swój pogląd np. na temat gender, to chyba dobrze ....... :-D Bo to jest sygnał, że biskupi mają rację "i nie ulegają naciskom nielicznych, choć bardzo głośnych, środowisk dysponujących niemałymi środkami finansowymi, które próbują dokonywać eksperymentów na dzieciach i młodzieży".
 
     
Andy 


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Skąd: Kędzierzyn- Koźle
Wysłany: 2014-01-05, 18:40   

Ojcze, wszystko jest OK! Tak tylko tu Andziuś marudzi, ale wie, że Ojciec odwala świetną robotę. Szacunek!
Ale tu świetny text. Dotyczy to i naszej parafii: http://www.deon.pl/religi...okatolicki.html
_________________
Andy
 
     
orlando

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wysłany: 2014-01-06, 13:49   

Jest całe bogactwo wspólnot w kościele, w których świeccy mężczyźni mogą „się wykazać”. Ponoć ma ruszyć w naszej parafii Domowy Kościół. Może przyjdzie też czas na „ekipy” (http://www.end.org.pl/). Z tego co słyszę, nareszcie mamy proboszcza otwartego na aktywność świeckich w kościele. Nic, tylko wybierać i działać...
 
     
mn 

Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 78
Skąd: Koźle
Wysłany: 2014-01-13, 11:16   

orlando napisał/a:
nareszcie mamy proboszcza otwartego na aktywność świeckich w kościele. Nic, tylko wybierać i działać...

Po tym, co ks. proboszcz napisał, nie wiem czy jest otwarty na środowisko "Tygodnika Powszechnego".
Zresztą... jak dla ks. proboszcza jestem farbowanym katolikiem, to chyba powinien przede mną jak lew bronić wspólnotę parafialną, bym zepsucia nie szerzył? ;-)
 
     
orlando

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wysłany: 2014-01-14, 16:07   

Nie do końca rozumiem sens tej wypowiedzi. Tu nie chodzi o bicie piany, ani o uprawianie polityki, ale o pracę nad rozwojem własnej duchowości i pomoc innym.
 
     
Andy 


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Skąd: Kędzierzyn- Koźle
Wysłany: 2014-03-15, 19:44   

Czym się przejawia owo otwarcie ks. proboszcz na świeckich? Proszę o przykłady.
_________________
Andy
 
     
orlando

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wysłany: 2014-03-24, 11:25   

Andy napisał/a:
Czym się przejawia owo otwarcie ks. proboszcz na świeckich? Proszę o przykłady.


Odsyłam do mojej wypowiedzi trzy wpisy powyżej. Tam są podane konkretne przykłady. Przez wiele lat, pomimo często powtarzanych próśb dotyczących aktywowania świeckich wspólnot w naszej parafii, panowała tutaj pustynia. Znam sporo osób z naszej parafii, które uczestniczą w ruchach dla świeckich w innych parafiach, np. u Oblatów w Kędzierzynie, gdzie dzieje się naprawdę sporo. A może, zamiast narzekać, sam Pan wyjdzie z jakąs propozycją, Panie Andy?
 
     
proboszcz

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wysłany: 2014-04-04, 19:04   

Powstawanie wspólnot, to jest pewien proces. Trudno teraz na hurra wymyślać grupy, żeby poprawić statystyki parafialne. Osoby chodzące regularnie na Msze św. do naszego kościoła wiedzą, że jestem otwarty na różne pomysły. Jeżeli jest potrzeba aktywowania jakieś wspólnoty, nie widzę żadnego problemu. Proszę się zgłosić, porozmawiamy, zastanowimy się nad pomysłem i na pewno coś dobrego powstanie. W ostatnim czasie powstał Krąg Domowego Kościoła i Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar. Trzeba też zadbać o te wspólnoty, które już mamy. :-D
Mniej narzekać a więcej działać. Pozdrawiam!!!
 
     
mn 

Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 78
Skąd: Koźle
Wysłany: 2014-08-03, 19:48   

Msza św. tydzień temu rozpoczęła się chyba z 15 min. opóźnieniem.
Trochę to dziwne było.
 
     
orlando

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wysłany: 2014-08-09, 13:39   

Być może ktoś potrzebował modlitwy. Trzeba było ten kwadrans przeznaczyć np. na odmówienie różańca. :mrgreen:
 
     
Stefan 


Wiek: 69
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 259
Skąd: Koźle
Wysłany: 2014-08-23, 11:10   Tablica na klepsydry.

Kończy się malowanie frontowej części elewacji kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Piękne pastelowe kolory, wszystko lśni czystością, więc szkoda byłoby to zabrudzić „na dzień dobry”.
Bo z wieloletnią tradycją, obok drzwi prowadzących na chór, przyklejane są klepsydry. Ale z braku odpowiedniej tablicy, przyklejane są bezpośrednio na murze.
Może znalazłby się kawałek płyty drewnianej, na którą naklejałoby się klepsydry, bez niepotrzebnego niszczenia muru.
Na razie jedną przyklejono na murze obok, więc kolejne mogą pojawić się już na świeżej elewacji.
_________________

 
     
Andy 


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Skąd: Kędzierzyn- Koźle
Wysłany: 2014-09-18, 06:14   

Dziś św. Stanisława Kostki. Kiedyś w naszej parafii było specjalne trzydniowe przygotowanie dla młodzieży przed tym świętem. Było ono godnie obchodzone w małym kościele. Teraz tego nie ma. Dlaczego?
_________________
Andy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group