Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Modlitwa o pokój
Autor Wiadomo¶æ
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-09-02, 08:55   Modlitwa o pokój

Czcigodny Ksiê¿e Proboszczu!
Proszê, aby codziennie po mszy ¶w. wieczornej odmawiaæ w ko¶ciele ró¿aniec za pokój.
Jest taka potrzeba.
Pilna potrzeba.
_________________
Andy
 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-09-04, 21:35   

Koronka do Bo¿ego Mi³osierdzia jest odmawiana po Mszy ¶w. o godz. 6.30, 8.00 + 15.00. Ró¿aniec jest odmawiany przed Msz± ¶w. o godz. 8.00 i 18.00. O pokój te¿ siê modl±.
Skoro jest taka potrzeba, to nic nie stoi na przeszkodzie, ¿eby zacz±æ siê modliæ. Mo¿na by panów zmobilizowaæ. Niewiasty maj± ju¿ swoje modlitewne godziny. Pozdr.
 
     
gregorek 

Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 70
Wys³any: 2014-09-05, 00:07   

Idea bardzo chwalebna ,ale mo¿e lepiej by³oby modliæ siê o nawrócenie Rosji i po¶wiêcenie jej Naj¶wiêtszej Maryi zgodnie z Jej pro¶b± ,jak± wyrazi³a w Fatimie.
_________________
Deus, tu conversus vivificabis nos...

gregorek
 
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-09-05, 09:01   

Ksi±dz proboszcz umiejêtnie kamyczek odrzuci³. Panowie raczej na wiêksz± skalê w kó³kach modlitewnych siê nie sprawdzaj±. Jest to tak¿e wyzwanie dla duszpasterzy, nawiasem mówi±c, którzy niewiele robi±, aby to zmieniæ. Ale tak jest, to fakt. Faceci z niewiastami w kó³kach modlitewnych uczestniczyæ nie bêd±, bo to niezgodne z ich mentalno¶ci± jest. Po prostu siê wstydz±. Niech Ksi±dz Proboszcz przekona, nak³oni mê¿czyzn. A jest u nas w ogóle jaka¶ oferta lub grupa parafialna dla facetów? Sprofilowana dla mê¿czyzn w³a¶nie, nie razem z kobietami? Oprócz szafarzy, rzecz prosta?
_________________
Andy
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-09-05, 12:43   

Oranyjulek! Naprawdê tak trudno wyguglowaæ sobie wspólnoty, znale¼æ chêtnych i przyj¶æ z propozycj± do proboszcza? Z tego, co wiem, proboszcz nie jest od tego, ¿eby tworzyæ takie zgromadzenia, ale, ¿eby tworzyæ pozytywny klimat do ich rozwoju. I tak, teraz mamy taki klimat...
 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-09-06, 14:09   

Je¿eli bêdzie konkretna propozycja jakie¶ nowej wspólnoty, to bardzo bym siê z tego cieszy³. Tylko, ¿e nie jest sztuk± co¶ zacz±æ, ale postaw± godn± na¶ladowania jest trwanie przy swoich zobowi±zaniach.
Tak± konkretn± wspólnot± dla panów jest bractwo ¶w. Józefa, które swoj± siedzibê ma w Jemielnicy. Pozdr.
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-09-08, 15:25   

OK. Bractwo ¶w. Józefa. Czemu nie ma oddzia³u w naszej parafii? Bardzo polecane przez pasterza!
_________________
Andy
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-09-16, 07:13   

Rozumiem - jest problem. Prawdopodobnie nikt z Ksiê¿y nie bêdzie chcia³ prowadziæ Bractwa, bo wszyscy przecie¿ zajêci okrutnie. No, ale có¿, takie ¿ycie nasze. Tymczasem Ksiê¿om naszym do sztambucha (i do przeczytania) polecam serdecznie: http://dominikanie.pl/2014/09/niebo-dla-lotrow/. I inne z tej strony.
_________________
Andy
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-09-16, 12:39   

Mia³em siê nie odzywaæ, ale prowokuj±ce wpisy Pana Andy’ego zmusi³y mnie do tego.
Przecie¿ ju¿ wcze¶niej Pani orlando wyra¼nie odpowiedzia³a w tej sprawie.
Gdyby nasi ksiê¿a zaproponowali jak±kolwiek wspólnotê, nie by³oby koñca narzekaniom: a dlaczego taka, to nie by³o innej, chyba nikt nie bêdzie chêtny, itd., itp.
Wybór wspólnoty zale¿y wy³±cznie ode mnie i ja sam muszê decydowaæ, co mi najbardziej odpowiada w mojej pracy duchowej dla Boga i bli¼niego.
Oto prezentacja wybranych ruchów w Ko¶ciele (¿eby Pan nie musia³ szukaæ):
http://www.opoka.org.pl/s...ola/wspolnoty/#
lub:
http://tmoch.i365.pl/ruchy.htm
A tu:
Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich (ORRK): http://www.orrk.pl/
Pozdrawiam.
_________________

 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
  Wys³any: 2014-09-16, 14:27   

Panie Stefanie szanowny!
Pan jest pobo¿ny i dobry cz³owiek, ale - jak zwykle - nie wiem o co Panu siê rozchodzi. Ruchy ko¶cielne to ja znam, do listy Opoki mogê dorzuciæ jeszcze kilka. Ja postulujê, aby wzmocniæ religijno¶æ mê¿czyzn poprzez powo³anie oddzia³u diecezjalnego Bractwa ¶w. Józefa na ten przyk³ad. W naszej parafii. Zreszt± wzmocnienie duszpasterstwa mê¿czyzn jest to te¿ s³uszna troska ks. proboszcza naszego umi³owanego. Ot i wszystko. A teraz czekam na odpowied¼ tego¿ ks. proboszcza. Jako, ¿e jej nie ma i nie ma wnoszê, ¿e wielkiej rado¶ci na plebanii ten pomys³ nie wywo³a³. Ale mogê siê myliæ przecie¿ i oby tak by³o! Piszê o sprawach parafii w sposób konkretny i cenzuralny. I w jaki sposób ja Pana prowokujê, panie Stefanie drogi?
_________________
Andy
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-10-13, 07:51   

Czcigodny Ksiê¿e Proboszczu!
W ramach oferty modlitewnej dla mê¿czyzn (i nie tylko) proponujê zaproszenie do naszej parafii Templariuszy z Katowic, którzy nawiedzaj± sanktuaria i parafie z ró¿nymi relikwiami. Jestem cz³onkiem tego zakonu i templariuszy ¶ci±gnê. Z pewno¶ci± urozmaici to w jaki¶ sposób ¿ycie duchowe w naszej parafii, a mo¿e tak¿e uda siê odkurzyæ nasze relikwie, które - jak siê wydaje - zupe³nie posz³y w zapomnienie.
Có¿ kolegium prezbiterów parafii naszej na takie dictum? Robimy to?
Szczegó³y na stronie: http://nonnobis.eu/index.php?me=241
Z szacunkiem - Andy
_________________
Andy
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group