Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa o pokój
Autor Wiadomość
Andy 

Wysłany: 2014-09-02, 08:55   Modlitwa o pokój

Czcigodny Księże Proboszczu!
Proszę, aby codziennie po mszy św. wieczornej odmawiać w kościele różaniec za pokój.
Jest taka potrzeba.
Pilna potrzeba.

proboszcz

Wysłany: 2014-09-04, 21:35   

Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odmawiana po Mszy św. o godz. 6.30, 8.00 + 15.00. Różaniec jest odmawiany przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00. O pokój też się modlą.
Skoro jest taka potrzeba, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć się modlić. Można by panów zmobilizować. Niewiasty mają już swoje modlitewne godziny. Pozdr.

gregorek 

Wysłany: 2014-09-05, 00:07   

Idea bardzo chwalebna ,ale może lepiej byłoby modlić się o nawrócenie Rosji i poświęcenie jej Najświętszej Maryi zgodnie z Jej prośbą ,jaką wyraziła w Fatimie.

gregorek

Andy 

Wysłany: 2014-09-05, 09:01   

Ksiądz proboszcz umiejętnie kamyczek odrzucił. Panowie raczej na większą skalę w kółkach modlitewnych się nie sprawdzają. Jest to także wyzwanie dla duszpasterzy, nawiasem mówiąc, którzy niewiele robią, aby to zmienić. Ale tak jest, to fakt. Faceci z niewiastami w kółkach modlitewnych uczestniczyć nie będą, bo to niezgodne z ich mentalnością jest. Po prostu się wstydzą. Niech Ksiądz Proboszcz przekona, nakłoni mężczyzn. A jest u nas w ogóle jakaś oferta lub grupa parafialna dla facetów? Sprofilowana dla mężczyzn właśnie, nie razem z kobietami? Oprócz szafarzy, rzecz prosta?

orlando

Wysłany: 2014-09-05, 12:43   

Oranyjulek! Naprawdę tak trudno wyguglować sobie wspólnoty, znaleźć chętnych i przyjść z propozycją do proboszcza? Z tego, co wiem, proboszcz nie jest od tego, żeby tworzyć takie zgromadzenia, ale, żeby tworzyć pozytywny klimat do ich rozwoju. I tak, teraz mamy taki klimat...

proboszcz

Wysłany: 2014-09-06, 14:09   

Jeżeli będzie konkretna propozycja jakieś nowej wspólnoty, to bardzo bym się z tego cieszył. Tylko, że nie jest sztuką coś zacząć, ale postawą godną naśladowania jest trwanie przy swoich zobowiązaniach.
Taką konkretną wspólnotą dla panów jest bractwo św. Józefa, które swoją siedzibę ma w Jemielnicy. Pozdr.

Andy 

Wysłany: 2014-09-08, 15:25   

OK. Bractwo św. Józefa. Czemu nie ma oddziału w naszej parafii? Bardzo polecane przez pasterza!

Andy 

Wysłany: 2014-09-16, 07:13   

Rozumiem - jest problem. Prawdopodobnie nikt z Księży nie będzie chciał prowadzić Bractwa, bo wszyscy przecież zajęci okrutnie. No, ale cóż, takie życie nasze. Tymczasem Księżom naszym do sztambucha (i do przeczytania) polecam serdecznie: http://dominikanie.pl/2014/09/niebo-dla-lotrow/. I inne z tej strony.

Stefan 

Wysłany: 2014-09-16, 12:39   

Miałem się nie odzywać, ale prowokujące wpisy Pana Andy’ego zmusiły mnie do tego.
Przecież już wcześniej Pani orlando wyraźnie odpowiedziała w tej sprawie.
Gdyby nasi księża zaproponowali jakąkolwiek wspólnotę, nie byłoby końca narzekaniom: a dlaczego taka, to nie było innej, chyba nikt nie będzie chętny, itd., itp.
Wybór wspólnoty zależy wyłącznie ode mnie i ja sam muszę decydować, co mi najbardziej odpowiada w mojej pracy duchowej dla Boga i bliźniego.
Oto prezentacja wybranych ruchów w Kościele (żeby Pan nie musiał szukać):
http://www.opoka.org.pl/s...ola/wspolnoty/#
lub:
http://tmoch.i365.pl/ruchy.htm
A tu:
Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich (ORRK): http://www.orrk.pl/
Pozdrawiam.

Andy 

Wysłany: 2014-09-16, 14:27   

Panie Stefanie szanowny!
Pan jest pobożny i dobry człowiek, ale - jak zwykle - nie wiem o co Panu się rozchodzi. Ruchy kościelne to ja znam, do listy Opoki mogę dorzucić jeszcze kilka. Ja postuluję, aby wzmocnić religijność mężczyzn poprzez powołanie oddziału diecezjalnego Bractwa św. Józefa na ten przykład. W naszej parafii. Zresztą wzmocnienie duszpasterstwa mężczyzn jest to też słuszna troska ks. proboszcza naszego umiłowanego. Ot i wszystko. A teraz czekam na odpowiedź tegoż ks. proboszcza. Jako, że jej nie ma i nie ma wnoszę, że wielkiej radości na plebanii ten pomysł nie wywołał. Ale mogę się mylić przecież i oby tak było! Piszę o sprawach parafii w sposób konkretny i cenzuralny. I w jaki sposób ja Pana prowokuję, panie Stefanie drogi?

Andy 

Wysłany: 2014-10-13, 07:51   

Czcigodny Księże Proboszczu!
W ramach oferty modlitewnej dla mężczyzn (i nie tylko) proponuję zaproszenie do naszej parafii Templariuszy z Katowic, którzy nawiedzają sanktuaria i parafie z różnymi relikwiami. Jestem członkiem tego zakonu i templariuszy ściągnę. Z pewnością urozmaici to w jakiś sposób życie duchowe w naszej parafii, a może także uda się odkurzyć nasze relikwie, które - jak się wydaje - zupełnie poszły w zapomnienie.
Cóż kolegium prezbiterów parafii naszej na takie dictum? Robimy to?
Szczegóły na stronie: http://nonnobis.eu/index.php?me=241
Z szacunkiem - Andy

Odpowiedz do tematu