VIII Niedziela Zwykła

03 III 2019 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na remont parafialnego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  • Dzisiaj (3.03) po Mszy św. dzieci otrzymają zdrapki wielkopostne jako pomoc w przeżywaniu Wielkiego Postu.
  • Zapraszamy do kościoła w poniedziałek i we wtorek na modlitwę oraz adorację Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Przypominamy, że całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii jest od poniedziałku do piątku.
  • W środę popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który przygotowuje wiernych do obchodu misterium paschalnego. W tym dniu Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
  • Od środy popielcowej do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
  • W czwartek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • W piątek Droga Krzyżowa z wypominkami o godz. 8.30 i 17.15. Wypominki za zmarłych można przynieść do kancelarii lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej w piątek o godz. 18.00.
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Po nabożeństwie spotkanie w salce.
  • Nawiązując do przeżywanego po raz trzeci w Polsce w piątek po Popielcu Dnia Modlitwy Wynagradzającej i Pokuty za grzechy kapłanów i osób konsekrowanych zapraszamy wiernych do modlitwy i udziału w przebłagalnym nabożeństwie - Drodze Krzyżowej, które odprawimy w piątek (8.03) o godz. 17.15.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Kazania pasyjne głosić będzie ks. Ewald Kudlek, emerytowany proboszcz z Kłodnicy.
  • W niedzielę (3.03) rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tym roku tematem przewodnim inicjatyw trzeźwościowych są słowa: «Młodzi trzeźwi i wolni».
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą od 17 do 20 marca. Słowo Boże wygłosi o. Mirosław Lipowicz CSsR, rekolekcjonista, spowiednik, kierownik duchowy i egzorcysta Archidiecezji Krakowskiej.
  • Rekolekcje szkolne odbędą w dniach 21 i 22 marca. Nauki wygłosi o. Mateusz Pawłowski OMI, Prowincjalny Duszpasterz Powołań.
  • Nauki przedmałżeńskie będą 1,2,3 i 4 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

03 III 2019 r.

† Danuta Sędzik (l.70) z ul. Piastowskiej, † Tadeusz Rusin (l.94) z ul. Skarbowej, † Jerzy Jegorow (l.62) z ul. Targowej